| Eu93llr a întrebat:

Eu si prietenul meu suntem impreuna de 6 ani. Pana acum vreo 3 ani am folosit prezervativul la fiecare act sexual. Din cauza ca eu ma iritam si ma ustura la fiecare act sexual am hotarat sa nu mai folosin prezervativul. De vreo 2 ani folosim metoda coitului intrerupt, fara a tine cont de perioada fertila. Pana acum nu am avut neplaceri mentionez ca ne intalneam doar la sfarsit de saptamana. Acum insa ne-am mutat impreuna. El spune sa folosim in continuare aceasta metoda dar eu nu stiu ce sa zic, parca mi-e frica de o eventuala sarcina, inca nu ne dorim un copil, eu mai am scoala, eu am 22 de ani iar el 26. As vrea sa aud pareri de la cei care folosesc aceasta metoda. Va multumesc!

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

In primul rand tin sa-i transmit lui NEUTRINO ca nu este vorba de noroc,(el nu poate intelege) ci de sex responsabil.Din acest motiv indraznesc sa consider ca iubitul tau stie/reuseste sa ejaculeze doar in mod constient astfel ca nici pe viitor nu vad vreun pericol in folosirea acestei metode.De asemenea se pare ca si organele de reproducere ale tale functioneaza in mod ireprosabil, totusi mi se pare frustrant ca barbat sa nu poti simti placerea unei ejaculari intravaginale la finalizarea unui act sexual.Va propun sa analizati utilitatea/posibilitatea folosirii ovulelor spermigene (fara efecte secundare asupra sanatatii tale), pentru deplina satisfactie si a iubitului tau.Prin sex responsabil in continuare, probabilitatea unei sarcini nedorite este practic 0 (zero).

| Eu93llr explică (pentru corbulalbrosu):

Folosim ovule in cazul a mai multor partide intr-o zi sau cum ai spus tu, in cazul unei ejaculari intravaginale

10 răspunsuri:
| Verginic?Vac?Gras? a răspuns:

22 de ani? deci tu de la 18 ani te-ai oprit sa tipul asta? offf pacat de tineretea ta cum ai rezistat 6 ani, ai ratat toate distractiile studentiei pentru ca te-ai legat intro relatie sserioasa

| Eu93llr explică (pentru Verginic?Vac?Gras?):

22-6=18 imi place cum gandesti...nu, tin sa te anunt ca sunt de la 16 ani cu el. Il iubesc ma iubeste si ne intelegem, care e problema? prefer o relatie stabila decat sa fiu azi cu unul maine cu altul, cat despre distractii, nu le-am ratat, am iesit mereu, fie cu el fie fara el, sau daca nu am plecat de la fiecare chef cu cate unu se pune? Halal gandire.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Sexul se face numai după căsătorie, tu stiai asta queridita?

| Eu93llr explică (pentru CristiDinBucuresti):

Asta e problema ta?

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Eu93llr):

Voi stiti

| corbulalbrosu a răspuns:

ALO, d-le AccidentCardiovascular, ori nu stii sa citesti ori nu intelegi desprece este vorba si raspunzi doar pentru a te afla si tu in treaba.Esti de-adreptul penibil rolling on the floor rolling on the floor

| neutrino a răspuns:

Norocul nu poate fi la infinit de partea voastra. Mai departe, voi hotarati!

| Emilian65 a răspuns:

Daca nu va doriti copii, folositi prezervativul ca metoda de aparare.

| Lola05 a răspuns:

Dacă nu vrei să iei anticoncepționale, încearcă inelul contraceptiv sau plasturii contraceptivi. Sunt aproape la de eficiente ca anticoncepționalele, dar afectează mult mai puțin (nu ajung în stomac) iar combinate cu metoda coitului întrerupt eu zic că riscul va scădea foarte mult, aproape de zero.
Majoritatea care folosesc doar coitul întrerupt sunt ori căsătoriți ori au o relație stabilă și de viitor și în general sunt conștienți de faptul că oricând poate apărea o sarcină. Dacă nu vă doriți așa ceva mai bine mai folosiți ceva în plus...