| piros2000_4396 a întrebat:

Am si eu o intrebare pentru voi astazi. Eu si cu prietena mea suntem virgini, si am dori sa ne incepem viata sexuala in curand. Suntem impreuna de un an si 5 luni, amundoi avem 17 spre 18 ani si ne intelegem si iubim perfect. Nu am avut pana acum probleme in relatie, nu ne-am despartit, nimic in genul. Dar ce vreau eu este sa ma mai documentez. As dori sa stiu care este/sunt cel/cele mai bun/bune mijloc/mijloace de contraceptie. Daca e bine sa folosim 2 (prezervativ & anticonceptionale, etc). Si as dori sa stiu factorul de risc in cazul sfaturilor pe care mi le veti da (bineinteles, daca se poate, din experienta proprie). Vrem sa eliminam stresul din "prima noapte" si sa fim siguri ca nu se intampla nimic neprevazut atunci happy. Va multumesc anticipat pentru raspunsuri.

Răspuns Câştigător
| Carmen a răspuns:

Bravo! apreciez astfel de baietiwinking pentru inceput este ok sa folositi prezervativul (de buna calitate Durex sau Love) pentru ca diminueaza durerea (la fata) si nu veti sta cu grija ca se poate intampla ceva.cel mai important e sa va relaxati! o sa fie bine.succes!

5 răspunsuri:
| pink10 a răspuns:

Pai in primul rand prezervativul va ofera protectie impotriva bolilor si infectiilor! Anticonceptionalele au protectie de 99% dar nu ofera protectia impotiva bolilor...Prezervativele se pot rupe sau cine stie straight face Pentru a lua anticonceptionale va duceti mai intai la un ginecolog pentru a va prescrie unele potrivitewinking Il puteti intreba si pe el happy Metoda cu folosirea ambelor, nu stiu ce sa zic... Poate e putin prea exagerata tongue
Take care! :*

| ChristinneVonD a răspuns:

Vai dar lasa sexul la o parte pana iti bagi mintile in cap!
Iti suna cunoscut?:*

| piros2000_4396 explică:

Va multumesc tuturor mult pentru raspunsuri, au ajutat. Pacat ca sunt numai 3 sad

| piros2000_4396 explică:

Eu nu intreb pe nimeni daca prietena mea e gravida dupa ce i-a venit menstruatia si a facut un test negativ de sarcina tongue.

| marius_9360 a răspuns:

Aveti emotiile inceputului dar iti spun din proprie experienta ca pe viitor o sa scapati de stresurile astea.
Metodele cred ca le sti si tu, doar ai citit pe net!
Cel mai simplu e "caciulitza" chiar daca nu e misto cu ea.