| Faur_Roby_Camy_1998 a întrebat:

Buna ziua am si eu o intrebare saptamana trecuta jou am luat cervugid oule ca mi prescris medicul ca mi-a gasit o infectie si mi-a venit si menstruatia si nu am nai folosit pana cand mi s-a oprit ciclu si aseara am folosit iar si am scurgeri dar folosesc si anticoceptionale am nevoie de ajutor Multulesc

4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Zici ca scrii cu pistolul la cap, jou bou oule p...le

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Multulesc o be...sc

| corbulalbrosu a răspuns:

Medicamentul Cervugid sub forma de ovule ti-a fost prescris din cauza necesitatii de a se efectua ori un tratament sau doar a prevenirii aparitia unei posibile infectii vaginale sau a colului uterin. Nu ai precizat daca ti-a fost detectata vreo anumita infectie si nici natura/tipul acesteia insa acest aspect conteaza mai putin. Dupa terminarea menstruatiei va trebui sa iti administrezi in continuare restul de ovule ramase pana la terminarea completa a tratamentului, atat timp cat ti-a fost recomandat de catre medic, in paralel cu administrarea pastilelor AC. La terminarea tratamentului prescris este indicat sa te prezinti la o noua consultatie de control. Multa sanatate!

| DaCumSaNu a răspuns:

7 propozitii intr-o singura fraza. Bravo boss!