| cristinutapopescu a întrebat:

Am urmatoarea problema: am avut contact sexual neprotejat apoi am inceput sa iau anticonceptionale (asta a fost acum 3 luni jumate-contactul neprotejat,dupa care am inceput cu anticonceptionalele), prin 1 martie mi-a fost foarte rau,am fost la spital si diagnosticata cu gastrita,am varsat odata si ma durea stomacul, mi-au spus sa tin regim.Acum,in aprilie la mai bine de o luna de problema cu stomacul (am mai avut pana acum mici greturi dar nu am varsat) din nou am avut dureri mari de stomac, greata si de 2 ori am varsat, credeti ca ar putea fi o sarcina cumva?

5 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dacă ai luat "corect" anticoncepţionalele ( fără să uiţi vreo tabletă ), atunci NU prea ai cum să fi rămas însărcinată!

Cel mai probabil, e vorba de acea gastrită.

Toate cele bune.

| sensualus a răspuns:

Daca baietii discuta despre sex, le ziceti ca-s obsedati. ei acum descurc-o daca nu te-ai informat

| lolylolypops a răspuns:

Nu stiu daca ar putea fi sarcina sau sunt doar efectele gastritei, depinde de cum iti vine sau nu menstruatia!

| cristinutapopescu explică (pentru lolylolypops):

Menstruatie am

| lolylolypops a răspuns (pentru cristinutapopescu):

Atunci nu esti insarcinata, e din cauza gastritei! Te pup si sper ca te-am ajutat!