| gabriela_2755 a întrebat:

As dori sa raman insarcinata dar imi este foarte frica deoarece am facut 2 avorturi in urma cu 2 ani respectiv 3 de atunci nu ne-am protejat iar acum imi doresc un copil. mie foarte frica ca nu voi mai putea face copii. ce ar trebui sa fac? va multumesc

6 răspunsuri:
| liviu42 a răspuns:

Sa o faci fara sa te mai protejezi si vezi daca mai ramai insarcinata, si un control ginecologic.

| ThePunisher a răspuns:

Nu poti decat sa incerci. Ar fi trebuit sa folosesti metode contraceptive, pentru ca avorturile intr-adevar nu duc la nimic bun. Cunosc situatii in care femeia a facut multe avorturi (mai mult de doua, cate ai facut tu) si cand a vrut sa ramana insarcinata, nu a mai ramas. Vorbeste cu un medic, poate iti recomanda un tratament ceva, un regim alimentar, un regim de viata mai putin stresant care sa favorizeze o sarcina. Succes.

| Dennys1521 a răspuns:

Du-te la un ginecolog si stie el ce sa faca
iti va zice daca mai poti face copii vreodata
daca mai poti faci intr-o seara faci sex cu prietenu tau, si sa va asigurati ca ejacueaza in tine
cam atat
succes

| ÁnΌMŀŠ a răspuns:

Buna. Mergi la un doctor ginecolog si discuta cu el.
Trebuia s ao afceti protejat atunci sa nu se ajunga pana la avort pentru ca acum regreti ce ai facut atunci.
Pa, pa.

| andreutssa a răspuns:

Pai tot ce poti sa faci ca sa fii cat mai sigura e sa te duci la un medic specialist.parerea meawinking
daca nu poti ajunge iti recomand totusi sa incerci, nu cred ca se poate intampla nimic rau. ci dimpotrivawinking

| OnlineZ a răspuns:

Pai du-te la un doctor specialist,apropo de avort, cum ai avut inima sa faci chestia asta? dumnezeu v-a dat un ingeras si voi l-ati omorat, si normal ca nu mai ramai insarcinata daca ai facut 2 avorturi te pedepseste Dumnezeu, nu te supara nu vreau sa te critic dar ai facut cea mai mare greseala din viata ta, ai comis 2 crime si acum probabil platesti pentru asta si daca nu8 platesti acum, vei plati mai tarziu.imi pare rau dar ASTA E PArerea mea.nu o zic din rautate dar voi faceti sex va simititi bine si .hop...va treziti insarcinate si apoi va ganditi'nu nu-l pasterz' de ce? pentru ca nu ati stiut sa va protejati ar fi trebuit sa va ganditi la riscul unui copil dinainte sa faceti sex.si eu am 19 ani si daca raman insarcinata desi nu imi doresc chiar deloc acum, nu o sa-l dau afara ci o sa ma bucur de ceea ce mi0-a dat dumnezeu pentru ca atunci cand dumnezeu iti trimite un bebe inseamna ca ti-l trimite cu un motiv...dar cu siguranta nu sa-l omori