| anonim_4396 a întrebat:

As vrea sa folosesc inelul de contraceptie NuvaRing.
Intreabarea este urmatoare
Poate termina ( ejacula ) in interiorul meu, atata timp cat inelul este folosit ca in prospect fara teama de a ramane insarcitana?
Multumesc,

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Citeste urmatorul material si vizioneaza si cele 2-3 filmulete in care se prezinta modul de folosire al inelului nuvaring.http://denisuca.com/inelul-vaginal-nuvaring/comment-page-1/

4 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Se pare ca intrebarea ta va ramane fara un raspuns dat de o utilizatoare de pe TPU care sa-l fi testat/folosit pana in prezent.Metoda fiind prea recenta si mult prea simpla naste reticienta in folosirea ei, ceea ce se pare ca se intampla si in cazul tau.

| Silvia93 a răspuns:

Pentru a preveni aparitia sarcinii pe toata durata lunii, trebuie inserat si lasat in vagin timp de trei saptamani consecutive. In studiile clinice, peste 96% dintre femei au afirmat ca NUVARING este usor de introdus, iar 97% au declarat ca este simplu de indepartat.

Uite prospectul aici http://www.anm.ro/_/_PRO/PRO_4823_24.07.12.pdf?s_den_com=NuvaRing

| AndraAndrada2000 a răspuns:

Stai linistita ca nu ramai insarcinata.

| Ingerasu1994 a răspuns:

Nu am primit un raspuns concret poate sa ejaculeze inauntru?

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Ingerasu1994):

Citeste urmatorul material si vizioneaza si cele 2-3 filmulete in care se prezinta modul de folosire al inelului nuvaring.http://denisuca.com/inelul-vaginal-nuvaring/comment-page-1/