| Daniela19988 a întrebat:

Buna ziua. As vrea sa stiu mai multe pot sa iau myo-san plus daca sunt insarcinata si am voie sa continui 3 luni, nu?

7 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu stim noi, mergi la medicul ginecolog care iti urmareste sarcina si intreaba l pe el.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu, nu ai voie sa iei nimic cand esti gravida, fiindca pot avea efecte negative asupra fatului.

Mananca sanatos, elimina sucurile, alcoolul si semi_preparatele alimenatre, elimina orice medicatie care nu ti-a fost recomandata de medicul obstretician si fereste-te de raceli, covid si alte boli infectioase, ca-ti pot afecta dezvoltarea fatului din pantec.

Sanatate multa, sarcina si nastere usoara!

| Daniela19988 explică (pentru Violleta2022):

Am înțeles, mulțumesc mult pentru răspuns?

| Robert2526 a răspuns:

Da, este chiar foarte bine sa iei, ajuta foarte mult la dezvoltarea sarcinii. Iti doresc multa sanatate tie si lui bebe si sarcina usoara

| Daniela19988 explică (pentru Robert2526):

Am înțeles, nu nu sunt însărcinată, îmi doresc să rămân însărcinată

| Robert2526 a răspuns (pentru Daniela19988):

Atunci cu atat mai mult poti lua, este de ajutor. Succes in a ramane insarcinata in acest sens. Poate reusiti amandoi sa faceti niste analize sa va asigurati ca sunteti bine amandoi. Spre exemplu, ureaplasma ( destul de inofensiva in general) in sarcina poate sa faca multe probleme. Este foarte bine sa mergi la medic inainte. Mult succes