| CasaFostar a întrebat:

.. Cum pot sa fac sa uite prietena mea de fostul iubit, au avut o relatie de 5 luni si ea nu a putu trece peste, cum as putea sa o ajut! Dau Funda!
Dau Funda!
P.S Fara glume proaste

Răspuns Câştigător
| SkyPilot a răspuns:

Tine-o tu ocupata. Fa-i complimente (sincere neaparat!), scoate-o la, plimbare, distreaz-o, fa-o sa simta ca tu o apreciezi mai mult decat fostul. Si nu adduce vorba de el!

5 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Cumpara-i des cate ceva dulce si las-o sa se vindece natural, in timp.

| cristimihailov a răspuns:

Eu te-as sfatui sa gasesti alta.
Cineva ancorat in trecut, traieste in trecut. Si in loc sa fii vazut ca cine esti tu, o sa fii mereu comparat cu istoria.

Nu merita sa ti se sparga in cap oalele altora.

| grab a răspuns:

Incearca sa o scoti in lume numai sa fiti doar voi doi. daca poti sa ii iei masina lu taica-tau faceti niste trasee montane intr-un weekend, inchiriati o mansarda la o cabana sa va uitati impreuna prin fereastra de mansarda cum ninge pe voi, mergeti la niste cursuri de dans, tineti-va mereu de mana, zamebste-i si mangaie-o, spune-i ca legat de ce a fost esti dispus sa ignori si o astepti si pe ea cat timp are nevoie pentru ca nu e usor sa rupi o relatie si sa treci la alta.
spune-i mereu ca e frumoasa (sper ca e) si din cand in cand fa-i cate un cadou dragut: un fular, niste cercei, accesorii de imbracaminte, parfumuri, nu prea scumpe dar cu efect, chestii care sa o faca sa zambeascaDATORITA TIE! Succes! S

| iintunericul a răspuns:

Uita-te in ochii ei (cat m-ai mult timp posibil)
discuta cu ea tot felul de chestii ( intereseaza-te ce ii place sa vb)
plimba-te cu ea prin parc
doar sa nu se m-ai gandeasca la acel individ
fa glume cu ea
SUCCESS

| Pprofesionistul a răspuns:

Incearca sa ii spui sa uite de chestia asta si sa ii spui ca o sa gaseasca pe altcineva, spune-i ca viata e dura uneori dar o sa gaseasca pe altcineva, totul se repeta in viata sad

Funda?