| anonim_4396 a întrebat:

Buna ziua!
Exista o posibilitate ca prietena mea sa plece afara si eu sa raman aici in tara pana imi termin studiile adica aprox 2 ani?
Am mai trecut cu ea printr-o relatie la distanta dar a fost groaznic ca ma consumam in ultimul hal si mai ce a fost sa ma las de facultate.
Acuma lasand asta deoparte cum m-as putea pregati pentru distanta?
Adica nu mai vreau sa fiu asa disperat, sa ma consum si sincer sa traiesc doar cu gandul la ea si ce lunga e distanta ca ajung la un moment dat sa neglijez alte aspecte cum ar fi cariera.
Cum sa procedez?
Sa imi gasesc un hobby, sa imi fac noi prieteni?
Adica mereu am avut imaginea asta in cap a barbatului puternic care nu este asa usor influentat de o femeie si inainte de a avea prietena acestea am zis ca niciodata nu as renunta la facultate pentru o fata dar uite ca eram aproape sa fac aceasta prostie.
Si vreau cumva sa-mi mut focusul sa fac ceva o schimbare, sa nu mai fie doar ea centrul existentei mele.
Aveti vreun sfat?

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Se pare ca esti un baiat foarte bun si teribil de sufletist!
Investesti in oameni,in relatii, in cariera ta, in fericirea ta, te gasesc foarte corect si cu sanse mari sa ajungi departe.
Nu te vad impiedicandu-te de obstacole mici, poate doar sa-ti mai exersezi rabdarea personala si increderea in iubita ta.Si imaginatia.happy
Exista doar posibilitatea ca iubita ta sa plece, ai rabdare-exerseaza-ti rabdarea!
Ok, te gandesti ce vei face daca va pleca intr-adevar.Nu te panica, ai rabdare.happy
Mai ai aproape doi ani pana termini, ceea ce inseamna ca anul asta ar fi, din care au mai ramas 7 luni pana la terminarea sesiunii din vara si anul viitor, in care vei avea de sustinut proiectul de diploma, un an in care vei fi liber ca pasarea cerului.Nu tu cursuri,nu nimic, doar intalniri si discutii cu profesorul indrumator al proiectului tau de diploma.
Cu alte cuvinte, daca eu calculez bine, din iulie 2022, esti liber sa faci ce vrei.
Poti sa te angajezi ca sa strangi o suma care sa-ti permita sa te duci la ea, poti sa pleci sa lucrezi orice in acelasi loc unde este si ea, poti face multe daca stai sa te gandesti.
Nu are sens sa fii temator si ingrijorat.
Nu trebuie sa gandesti mult, trebuie sa gandesti bine si sa faci miscari sigure, cu scopuri bine definite.Ai de luat o diploma si vrei sa fii alaturi de iubita ta, alt tel nu ai!
Fa-ti un plan bine definit, mai ales ca esti la sfarsit de sesiune acum. Vorbeste cu iubita ta, sfatuiti-va impreuna ce ar fi de facut si aveti rabdare.Pas cu pas, vazand si facand.happy
Inteleg ca va iubiti foarte mult asa ca am incredere in voi ca veti lua cele mai bune decizii.
Nu are rost sa te gandesti la hobby-uri sau la prieteni noi, nu vor face decat sa te intarzie si sa te abata de la drumul tau prestabilit.
Cand ai de impacat si capra si varza, bagi un lup la mijloc si rezolvi problema.happy
Bafta maxima!

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

In locul tau as sta cu carnaciorul pe bulan si cu picioarele intinse pe canapea vazand un film in casa, suferinta pentru femeie cand isi lasa barbatul care o trateaza bine e rusine (ca el sa sufere)

| Violleta2022 a răspuns:

Despre ce hobby vorbesti, nu spuneai ca esti student?
Adica invatatul ar trebui sa-ti ocupe toata ziua si sa nu ai timp de gandit in alta parte.

In orice caz, o relatie la distanta are toate sansele sa esueze, fiindca 2 ani de zile nici tu si nici ea nu veti rezista fara cineva cu care sa iesiti, sa vorbiti sau sa nu aveti sex.

Merita incercat, iar daca dragostea este mai mare decat dorinta din voi, poate veti reusii sa fiti impreuna, dar incuiati gelozia in beci, ca apar sicanele si relatia se rupe, din cauza neincrederii.

| anonim_4396 explică (pentru Violleta2022):

Sunt student, dar ma gandeam sa mai fac ceva programare in timpul liber, pe langa ce fac la facultate.
Sau sa fac sport ca na e bun si la sanatate

| Werrich a răspuns:

Bună ziua, iti mai faci o prietenă în țară.

| antrebarisiraspunsuri a răspuns:

Niciodata! tu crezi ca asa sta nef... pentru tine? laughing

| MichailOfilescu a răspuns:

Foloseste porumbei sa trimiti scrisori.