| Sofia997 a întrebat:

Bună ziua. Ieri am luat pastila de a 2 a zi iar apoi Augmentin pentru o infecție a amigdalelor. Aș dori să știu, antibioticul influențează efectul pastilei?

3 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Oricum augmentinul il iei la 6 sau 12 ore asa ca stai linistita nu se va intampla nimic tu stii ce ai luat prima data augmentin sau pastila de a doua zi deoarece intre una si cealalta au trecut cîteva ore bune timp in care au timp sa nu interactioneze una cu cealalta. Multa sanatate.

| Violleta2022 a răspuns:

Da, infleunteaza!

| aggeliazaga2010 a răspuns:

Dacă le-ai luat la o diferență de timp (10min, 30 min, 50 min, 1 ora, etc) nu ar trebui sa influențeze. Dacă le-ai luat una după alta s-ar putea dar nu prea cred