| anonim_4396 a întrebat:

In timpul unui act sexual mi s-a rupt prezervativul si nu am observat acest lucru. Dupa aproximativ 30 de minute de la actul sexual fata a luat un ESCAPELLE. Ciclul urma sa ii vina in urmatoarele 5-7 zile. Care sunt sansele sa fi ramas totusi insarcinata?

4 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

In acest caz ati procedat in mod absolut IRESPONSABIL. Este determinat stiintfic si medical ca in ultimele 9-10 zile ale oricarui ciclu menstrual, la care se poate determina cu precizie data de incepere a viitoarei menstruatii, formarea sarcinii devine IMPOSIBILA fiindca aceste zile reprezinta perioada de INFERTILITATE ABSOLUTA a ciclului menstrual. In aceste ultime 9-10 zile sperma poate fi ejaculata in vagin fara nicio retinere fiindca este 100% IMPOSIBIL sa se produca o sarcina, fiinda in mod absolut sigur NU poate exista un OVUL VIABIL in uter. Acea pastila nenorocita a fost folosita ABSOLUT INUTIL, adica FARA ROST fiindca NU a existat nici macar 0, 1% posibitate de a se forma o sarcina. Pacat de sanatatea prietenei tale. Sanatate!

| HazelEyes77 a răspuns:

Nu se pune problema de asa ceva de vreme ce ai luat Escapelle la 30 minute dupa sex.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sansele erau reduse, nu imposibile!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ok.