| xalexx46 a întrebat:

In urma cu 2 luni am avut un act sexual in care s-a rupt rupt prezervativul dar am crezut ca am scapat pentru ca nu a ejaculat, dar dupa o saptamana am inceput sa am simptome ca si cum sunt insarcinata... la 14 zile am facut un test de sarcina si a fost pozitiv in seara aceea am luat un escapelle, iar farmacista a spus sa mai fac un test peste 3 zile...am facut si a iesit negativ, dar ca sa ma asigur am mai facut unu dupa o saptamana tot negativ, deja trebuia sa imi vina menstruatia a 2 a oara si nu mi-a venit. Simptome nu mai am ca as fi insarcinata si testele au aratat ca nu mai sunt. E normal sa intarzaie asa mult?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Simptomele nu au cum sa le ai dupa o saptamana. Asta vor aparea cam dupa 14 zile.
Daca a fost pozitiv...sunt sanse sa fi scapat de o sarcina cu ajutorul pastilei. Menstruatia ti-a intarziat cu siguranta de la escapelle, pentru ca acesta iti da peste cap tot organismul(chiar daca tu ai menstruatia regulata) ca sa nu ramai insarcinata. Deci mai mult ca sigur, menstruatia iti intarzie din cauza pastileihappy

5 răspunsuri:
| sofisis a răspuns:

Stai sa inteleg...cand ai luat escapelle?
In seara in care s-a rupt prezervativul sau cand ai aflat ca esti gravida?
Daca l-ai luat cand ai aflat ca esti gravida...l-ai luat fix degeaba.
Testul care a aratat ca nu mai esti..probabil e eronat.
Si daca deja nu ti-a venit de 2 ori, cel mai probabil primul test a fost cel corect si esti insarcinata.
Ce nu inteleg eu...cum naiba sa ai simptome de sarcina la o saptamana dupa actul sexual? Esti primul caz de care aud eu.

| Alcyon a răspuns:

Daca ai menstruatie neregulata, e normal sa-ti intarzie.

| IAMKENNETH a răspuns:

O sa avem un nepotel/nepotica!

| dusmanul86 a răspuns:

Lasa asteptarea si sfaturile de pe net si du-te la un doctor ca sa fii sigura.asta inainte de a fi prea tarziu

| Clawdyaa a răspuns:

Fa mai multe teste!