| ioana45788282818191 a întrebat:

Buna! Am 18 ani, pe 21 februarie am avut contact sexual cu partenerul meu, nu a ejaculat in mine, insa cand a "iesit" din mine (rapid), prezervativul a ramas in mine… Stiu ca poti ramane insarcinata si de la lichidul preseminal, de aceea am decis sa iau Escapelle. Am luat o fix atunci, cu 30 min dupa. Menstruatia trebuia sa imi vina pe 15 martie, dar suntem pe 14 aprilie si inca nu a venit, deci in luna martie nu am avut deloc menstruatie, a sarit peste. Am facut 4 teste de sarcina incepand cu prima saptamana de intarziere a menstruatiei si pana astazi, cand am facut al patrulea test si a iesit tot negativ, ca si celelalte.
Ati patit asa ceva? Ar trebui sa ma ingrijorez?

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Tu ai probabil ciclu de tip NEREGULAT, de aceea nu-ti vine.

| ioana45788282818191 explică (pentru Violleta2022):

Este regulat, adica am intarzieri dar nu sunt mai mari de 3-4 zile
O sa merg la un control ginecologic

| Violleta2022 a răspuns (pentru ioana45788282818191):

Atunci nu este regulat, odata ce ai intarzieri

| abcdefg100 a răspuns:

Mi-a povestit un prieten ca a patit ceva similar cu iubita lui. Nu i-a venit menstruatia timp de 2-3 luni, dar nu a ramas gravida. Nu iti pot da un raspuns sigur, dar nu e nimic batut in cuie deci nu te speria PREA rau. Plus ca daca ai facut 4 teste si au iesit toate negative e un semn. bun? E posibil sa fie si de la plan b. Continua cu testele ocazional, mult noroc.

| ioana45788282818191 explică (pentru abcdefg100):

Asta ma gandesc, dupa 4 teste raspunsul cred ca e 95% sigur, mai ales ca contactul sexual a avut loc acum aproape 2 luni de zile, ma gandesc ca deja as avea simptome mici de sarcina, sau macar ar iesi testele pozitive…