| Aldutssss31 a întrebat:

Mi-a trecut menstruatia pe 29 sau 30 august iar de câteva zile ma dor sanii.Am facut pe 7 un test de sarcină care a ieșit negativ.In ultima luna am avut contacte sexuale cu ejaculare in exterior.De la ce ma dor sânii? Este posibil sa fie sarcina dar sa fi facut testul prea devreme? De obicei ma dor sânii cu 1 2 sapt. înainte de menstruatie, nu la câteva zile de la terminarea ei.

3 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Fiindca testul de sarcina a fost efectuat dupa trecerea a circa 10 zile fata de la data la care menstruatia, se poate afirma fara nici retinere ca rezultatul NEGATIV obtinut este valabil in proportie de peste 99, 9%. In cazul tau este indicat si mai ales recomandat sa fii consultata de un medic senolog, fiindca senologul este sprcializat in diagnosticarea unor astfel de probleme. Multa sanatate!

| RazvanLegendaVie a răspuns:

Îmi poți zice te rog ce vârstă ai?
Dacă ai e mai mică de 20 atunci este posibil să crești.

| Mmn a răspuns:

Daca ai avut contact sexual de la ultima menstruatie pana acum e posibil. Si da, e cam repede pentru un test, mai asteapta cateva zile, o saptamana sa fie mai sigur.