| Ionu42 a întrebat:

Numele meu este Ionut! Am 20 de ani! Ma masturbez de foarte mult timp si as dori sa scap de acest viciu! sad sad sad Vorbesc foarte serios! Cand stau cu o fata sunt foarte excitat si ejacuez! As dori sa imi revin! Va rog frumos ajutati-ma! sad sad sad Inca sunt virgin! sad sad Chiar nu mai vad un rost! Ma simt foarte vinovat! sad sad sad Vreau sa scap odata din chinul asta! sad sad

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

In cazul tau este vorba de asa numita ''ejaculare precoce fiziologica'', care NU poate fi retinuta si se produce imediat dupa instalarea unei excitatii ''intense'' indiferent de natura acesteia. Ejacularea precoce este considerata ca fiind de fapt o disfunctie sexuala care se datoreaza starilor intense de excitatie adica a surescitarii, a starilor de abstinenta prelungita, dar mai ales in cazul tinerilor/adolescentilor, din cauza neinceperii vietii sexuale si implicit a lipsei de... experienta sexuale. Se considera ca NUMAI dupa trecerea unui anumit timp fata de momentul de incepere a vietii sexuale si NUMAI/DOAR in urma intretinerii de contacte sexuale constante, cat mai numeroase si pe cat posibil sexul sa fie intretinute cu una si aceeasi persoana se obtine experienta sexuala necesara pentru a putea coordona, controla si retine ejacularea pe o perioada dorita de barbat. Proced astfel, de regula procesul de ejaculare se stabilizeaza devenind una normala. In prezent nu exista pe piata/comert niciun fel/tip de medicament sau produs/preparat pentru tratarea acestei afectiuni frecvente, care conform studiilor/cercetatorilor se pare ca afecteaza 1 din 3 barbati. Astfel, reiese ca in acest moment singurele tratamente de "specialitate" si cu adevarat eficiente se reduc la eventuale sedinte de consiliere psihologica si/sau folosirea unor antidepresive. Insa in cazul tau (particular) in mod garantat o iubita adevarata, unica ar reprezenta tratamentul adecvat fiindca chiar si numai prezenta/existenta ei, te va "vindeca" si scapa definitiv de toate necazurile actuale. Multa sanatate!

5 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

Salut,
Daca tot zici ca stai cu fete, nu ai reusit sa ajungi cu nici una in intimitate pana acum?
Mai ales ca ai o varsta...
Incearca si vezi cum decurg lucurile.
De multe ori e doar ceva psihic.

| SG1995 a răspuns:

Nu ejaculezi doar din cauza masturbari, mai ales daca asta o faci rar nu are legatura, tu fiind virgin te exciti repede, deci e normal sa ejaculezi. Din contra masturbarea practicata cu dibacia ti-ar imbunatati time-gul, data viitoare cand o faci o mai lent, si fa-o destul de rar, ideea sa prelungesti timpul pana la orgasm, daca o faci in viteza nu ajuta la nimic.

| Necunoscut112 a răspuns:

Tu nu suferi de ejaculare precoce din cauza masturbării.

| Ionu42 explică (pentru Necunoscut112):

Dar din ce cauza este?! sad sad Vreau ajutor! sad sad sad

| sweetangels a răspuns:

Vorbeste cu un doctor. O sa iti dea un tratament pentru ejaculare precoce si poate ceva pentru sistemul nervos, care e prea "excitat"/nervos/usor de stimulat...