| R_8074 a întrebat:

Buna ziua
pretenei mele trebuia sa ii vina ciclu acum 5 zile, dar nu ia veni. am intretinut relatii sexuale protejat, si nu are nicio simptoma ca ar putea fi gravida...as dori sa stiu ce se intampla? sau daca aveti idee despre ce ar putea fi vorba.multumesc!

Răspuns Câştigător
| dan_2834 a răspuns:

Daca zici ca ati intretinut relalii sexuale protejat nu ai dc sa iti fie teama ca ar fi gravida. Discuta mai intai cu ea pentru ca ea stie mai bine ce are. Poate a racit, sau poate ca nu i s-a reglat inca ciclul.Depinde de ce varsta are.Se mai intampla.Nu e nimic grav.Nu trebuie sa te sperii.

5 răspunsuri:
| username23 a răspuns:

Pot fi schimbari hormonale care se produc primavara, sau daca nu are perioada ciclului stabila si asta ar fi o cauza.

| DenisPericolPublic a răspuns:

Deseori se poate amana perioada ciclului. Stai linistit.

| uca_1023 a răspuns:

Schimbari hormonale din cauza stresului,
, o posibila anemie...sau chestii mai grave, desi daca e prima data cand ii intarzie cu siguranta nu e nimic grav.

| blondabex a răspuns:

In primul rand ziceai de prietena ta sau de tine laughing) in al doilea fa-ti un test tongue>P

| gabriela10 a răspuns:

Poate este doar o simpla intarziere, din moment ce ai zis ca v-ati protejat, dar dupa max 10 zile de la contact ar trebui sa faca un test de sarcina daca tot nu se intampla nimichappy