| deyu2008 a întrebat:

Sunt un baiat de 14 ani si azi am observat ceva. Azi m-am uitat la un film porno(cu greu m-am abtinut sa nu ma masturbez) apoi, am observat ca imi curgea un lichid din penis.Era sperma? A da si inca ceva, este sanatos sa te masturbezi zilnic?

12 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Da, este spermă.
Este sănătos să practici un sport și să-ți faci o prietenă.
Masturbarea duce la lipsa plăcerii alături de persoana din dormitor sau din sufragerie... mai în fine!
Pa, pa.

| onasis1961 a răspuns:

Nu te afectează cu nimic masturbarea! Iar acel lichid de care vorbeşti(lichid seminal) e ceva normal, cum eşti puţin excitat îşi face apariţia. Ajută la o penetrare uşoară! Bine înţeles nu la Manuela şi nici la Palmela! Aşa că dăi şi încinge-o până se topeşte ca lumânarea!

| anonim_4396 a răspuns (pentru onasis1961):

Masurbarea are numerose efecte negative. Cine spune ca nu are, ori e dezinformat ori practica masturbarea atat de mult incat s-a instalat dependenta si nu mai poate scapa; si se impaca cu gandul ca nu-l afecteaza cu nimic, pe motiv ca doctorii recomanda masturbarea.

| onasis1961 a răspuns (pentru anonim_4396):

Cine zice că nu a exersat cel puţin o dată, e bolnav sigur! Uite cum stă acum cu dezinformarea:
http://www.anticonceptionale.ro/......istii.html

| anonim_4396 a răspuns (pentru onasis1961):

Lasa tu informatiile de pe net ca stiu ce zic toate. M-am ocupat personal de studiul acestei maladii si cred ca stiu destule incat sa spun ca ditruge omul.

| Nordic a răspuns:

Frate, ascultă-l pe pletosu', masurbarea ușor-ușor te va distrge, iar aboi îți vei da seama că ești dependent de așa ceva. La fel și cu pornăiala. Și aia duce la dependență și te va afecta pe plan psihic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Masturbarea te va distruge mai devreme sau mai tarziu. Ai face bine sa iti revi cat mai poti, pana nu se instaleaza dependenta.

Răspuns utilizator avertizat
| ReYNoIoNuTzCs a răspuns:

Fratilor am 18 ani dar n-am vazut in viata mea asa,, labari'' ca pe saitul asta...Cum frate sa intrebi daca e sanatos sa te masturbezi in fiecare zi.Altul intreaba :,, Daca faci,, laba''iti creste penisul?''
Doamne o sa ajungeti impotenti bai copilasi o sa ajungeti sa faceti copii din laba

| atotstiutorul007 a răspuns:

O sa mori virgin si impotent. Nu te mai salveaza nimeni si nimic, esti un caz pierdut!

| Badescu_Andrei_1998 a răspuns:

Este deci lichid seminal sau sperma? si da cred ca am devenit dependent deoarece simt nevoia sa o fac, uneori chiar si de 2 ori pe zi.