| RXZ777 a întrebat:

Bună ziua! Știe cineva de unde pot cumpăra fizic prezervative SKYN în București?
Mulțumesc

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu are nici o importanta marca prezervativului, ca nu de aia se rupe ele, ci dintr-un singur motiv: cand sunt prea mari/largi pentru penisul barbatului.

Pana si cele mai ieftine prezervative sunt foarte bune, atata vreme cat se cumpara masura corecst pentru penisul barbatului, trebuind sa intre greu pe penisul erect si sa stea perfect lipite de piele, precum pielita de salam pe salam.

Daca fac cute sau pliuri inseamna ca sunt mari si atunci apare riscul ca al frecarea din timpul sexului sa se rasuceasca pe penis, pana se intind la maxim si pocnesc.

Deci: cumpara cele mai ieftine prezervative ca sunt foarte-foarte bune, cu conditia sa cumperi masura corecta!

Din pacate, marca SKYN se gaseste numai in occident, ca le vad de fiecare data cand ies la cumparaturi, le gasesti peste tot, chiar si in magazinele de mancare, la sectiunea de sapunuri, sampoane, testere de sarcini, protectie la sex samd.
https://www.woolworths.com.au/shop/search/products?searchTerm=condom%20skyn

| Cosmin3412 a răspuns:

Nici n-am auzit de asemena prezervative.

| DoctorInFemei a răspuns:

Am eu baiatu