| Lilll a întrebat:

Buna ziua TPU! Am fost cu un baiat timp de 4 luni, iar eu in tot acest timp mi-am batut joc de el, l-am luat in ras pur si simplu nu mi-a pasat de el. iar el m-a iubit foarte mult era nebun dupa mine, plangea in fata mea sa ne impacam iar eu ii radeam in fata. Dar el de ceva timp s-a impacat cu fosta lui iubita iar eu il caut sa ne impacam il iubesc cu adevarat abia acum mi-am dat seama iar el imi spune mereu ca si-a pus ordine in viata, nu stiu ce sa mai fac sunt disperata. De o saptamana am inceput sa mai vorbim ne-am si intalnit a venit la mine, toate bune si frumoase. si asear l-am intrebat ce simte pentru mine si imi zice mereu mereu nu stiu. Am avut o cearta si am hotarat sa punem punct oricarei discutii intre noi 2.Am si plans in fata lui ca sa ma ierte sa-i dovedesc ca m-am schimbat. Dar il iubesc cu adevarat. ce sa fac? AJUTATI-MA sad

21 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Sa te ierte sa repeti totul nu, esti incredibila sincer, eu mias taia unghiile si parul in locul tau de suparare si trsistete

| h3r a răspuns:

O să-ți bați joc de el pentru a 2-a oară. Îi strici relația, chiar dacă și el a greșit vorbind iar cu tine, întâlnindu.se iar cu tine.

| Oana92 a răspuns:

Iti meriti soarta! Nu sti ca roata se intoarce?

| greyhound a răspuns:

Si mai zice lumea ca nu exista Dumnezeu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca as fi baiatul respectiv nu ti-as zice decat
http://www.youtube.com/watch?v=d2GMXAEFuSI

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stii cum e?
Uneori, chiar daca e greu, trebuie sa renunti! Ceea ce ai facut tu a fost foarte dureros si abia acum vezi pe pielea ta.
Imagineaza-ti ca el a trait asta timp de 4 luni. Nimeni nu are voie sa te judece, dar analizeaza nitel lucrurile. Gandeste-te ca a suferit mult, l-a durut enorm, iar tu ce faceai? Te distrai...erai ok.
Poate ca, e prea tarziu. Stie ce sentimente ai pentru el... daca i-ai spus-o recent. Dar poate, simte ca nu mai exista nicio cale de impacare.
Lasa lucrurile asa.
E confuz, sau poate vrea sa te trateze intocmai cum l-ai tratat tu.
De data asta, timpul le va rezolva pe toate!
Important e sa nu mai pui sare pe rana. Fii calma!

| Raiiiisa a răspuns:

Tu esti genul de persoana care nu stie aprecia atunci cand este iubita,si mai grav,linge acolo unde a scuipat.
Ti-a placut cand iti arata ca este nebun dupa tine si plangea in fata ta,iar tu radeai.Dar pana la urma a venit si randul tau,pentru ca toate se intorc odata si odata,iar cu un baiat ca ala poti sa stai linistita,ca nu te vei mai intalni.
Singuru-l sfat pe care ti-l pot da este,sa-l lasi in pace si nu te baga cu forta in viata lui.Fa acelasi lucru ca si el, si pune-ti si tu ordine in ganduri, iar pe viitor invata sa apreciezi ceea ce ai, pentru ca multe si-ar dori ce ai tu, si putine au.

Răspuns utilizator avertizat
| BlueViP a răspuns:

Acum totul depinde de sentimentele lui. Daca inca te iubeste se va intoarce, daca nu ai primit o lectie de viata. Gandeste-te ca in ambele situatii ai castigat ceva (daca nu iubire, macar experienta). Ai plans, i-ai vorbit, ai incercat. Ce poti face mai mult? poate daca nu l-ai mai baga in seama un timp s-ar intoarce el. Lasa totul pe seama timpului, dar inainte incearca sa ai o "ultima" discutie cu el

| ElleAhx a răspuns:

In locul tau mi-ar fi rusine sa ma duc la el si sa-i cer sa se impace cu mine! dupa ce ti-ai batut joc de el atata timp si acum ii spui ca il iubesti, vrei sa te creada? straight face saracul baiat! NU IL MERITI!

| Lilll explică (pentru ElleAhx):

Da, il iubesc cum nu am iubit pe nimeni

| Şaptepăcate a răspuns:

Cauti o alta victima

| shadow222 a răspuns:

Ce ma iti meriti soarta, plangea in fata ta si tu radeai, curvo meriti asta big grin

| Lilll explică (pentru shadow222):

Stii ce inseamna cuvantul curva de il folosesti?! Idiotule

| deeah2elen a răspuns:

Nu are rost sa stai dupa un baiat.Nu sunt sigura daca il iubesti sau iti pare rau pentru ca l-ai luat in ras.

| Alexu9696 a răspuns:

Aici nu e vorba de iubire, e vorba ca tu te-ai obisnuit ca el sa faca anumite lucruri, iar acum ca numai face asa, simti lipsa acelui lucru, toti gresim in viata... cauta alt baiat si numai repeta greselile din trecut...

| AdYtZu189 a răspuns:

Incearca sa mai vb cu el explica-i nu te lasa cu una cu doua pentru ca altfel va crede cai iar e vrajeala si ca dupa 2 incercari renunti. Dar depinde si de sentimentele lui acum, a fost foarte urat ce ai facut.

| Lilll explică (pentru AdYtZu189):

De 2 luni incerc chestia asta.

| AdYtZu189 a răspuns:

Uite toti au dreptate nu a fost deloc frumos ce ai facut eu nu iti zic chesti gen iti meriti soarta si de astea pentru ca banuiesc ca si asa te simti prost dar sincer sunt 1 la 10000000 sanse sa te ierte.

| ScriptS3 a răspuns:

Ce-ar fi sa fi admiratoarea lui secreta? nu mentiona in scrisori ca vreti sa va impacati, daca il iubesti atat de mult incearca sa faci versuri de dragoste.La un moment dat v-a trebui sa-i spui adevaru', si tot atunci spune-i ce simti pentru el.Normal ar fi sa-ti zic, sa nu te mai apropi de un baiat de care ti-ai batut joc, dar el te iubea din tot sufletul.Mi-e mila de baiatul ala. Daca nu merge ideea mea, mai vorbim noi.
Pupick!