| anonim_4396 a întrebat:

Bună ziua, TPU. Îmi place de o fată din clasa mea, însă eu sunt timid. Nu am mai avut o relație, așa că nu știu nici măcar cum și ce să îi spun. Notă: am 13 ani și recunosc că la vârsta asta "nu ne cunoaștem sentimentele". Am încercat să îi atrag atenția prin diferite metode. Totuși, din intuiție si din spusele unui prieten care a voibit cu ea pe mess că mă place. Dar mi-aș face curaj să o întreb dar cum am spus sunt timid.
Problema e ca mi-e rusine sai ii zic ca... e frumoasa dar daca ii zic imi e frica ca o sa rada de mine si o sa zica si pe la scoala...

8 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Multumesc mult

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai acum a inceput sa rada de mine dar nushdaca m-a respins sau nu

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si daca daca refuza? si nu vrea sa fie cu mine

| ϟkatεVaηϟ a răspuns:

Am trecut si eu prin asta. E greu la prima relatie, mai ales daca esti timid. Tu trebuie sa vorbesti cu ea, fie pe mess fie la scoala(pe mess, acum ca e vacanta) si dupa cateva zile ai putea sa ii zici ca o placi si sa o intrebi ce parere are despre tine. Daca spune acelasi lucru o intrebi daca vrea sa fiti impreuna si ai rezolvat. O inviti in oras, discutati, va tineti de mana, va comportati ca un cuplu.

| anonim_4396 explică (pentru ϟkatεVaηϟ):

Daca ma refuza ce sa fac?

| ϟkatεVaηϟ a răspuns (pentru anonim_4396):

Preferi sa stai si sa astepti sa faca ea primul pas? De obicei fetele asteapta ca baietii sa faca primul pasa. Nu castigi nimic daca stai si astepti, daca nu ii spui ea va crede ca nu o placi si interesul va disparea. Mai vorbeste cu ea pe mess si invit-o in oras pentru a-i spune ca o placi. Daca accepta sa iasa cu tine, mai mult ca sigur te place, asa ca lasa timiditatea deoparte. Si eu am fost in situatia ta, pana la urma i-am spus si totul a iesit bine. Curaj!

| sweetgirl09 a răspuns:

Păi, eu am tot 13 ani si baiatul pe care îl placeam era foarte timid, vazand ca e asa...m-am departat ușor de el, și nu l-am mai placut! Sa nu patesti și tu la fel! Mai bine fa-ti curaj si intreab-o daca te place, dar mai bine pe mes ...ca are si ea mai mult tupeu!winkinghee hee NU ai nimic de pierdut! SUCCES! big grin

| BlackSatan a răspuns:

Nu are rost sa iti fie rusine,daca te gandesti la ea, spune-i, ce ai de pierdut? Daca spune pe la scoala nu ai de ce sa iti faci griji, le poti spune colegilor ca tu ai avut curaj sa ii spui nu ca altii, daca esti timid esti privit de sus, prinde curaj si incredere.Nu are rost sa stai si sa te holbezi dupa ea.Ai incredere in tine pentru ca o sti:poti mai mult de atat
PS:Succes!