| madam1111 a întrebat:

trebuia sa imi vina menstruatia de pe data de 14 si au trecut 16 zile de atunci si inca nu mi-a venit, dar totusi in aceste 16 zile am facut-o in continuare cu prietenul meu protejat.
Imi curge si ceva alb si cand urinez ma mai ustura.
E posibil sa fiu insarcinata? Pana acum nu am avut simptomele unei sarcini.
Va rog ajutati-ma.

3 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Daca toate contactele sexuale au fost intotdeuna protejate si nu s-a intamplat niciodata vreun ''accident'' nedorit de pe urma caruia sa fi putut sa ajunga sperma in vagin, rezulta ca si practic este in proportie de peste 99% IMPOSIBIL sa sepoata forma o sarcina in asemenea conditii. Pe baza acestui rationament, se poate aprecia ca ciclul tau menstrual este mai mult decat NEREGULAT, fiindca o asemenea prelungire a ciclului menstrual reprezinta de fapt un ciclu DEREGLAT si inca foarte tare/grav. Secretia amintitat care se scurge din vagin poate fi ori leucoreea normala sau chiar mucusul cervical care este produsa in timpul perioadei fertile. Pentru informarea ta CORECTA, trebuie sa stii/sa cunosti faptul ca in aceste momente este IMPOSIBIL sa apara sau sa existe SIMPTOME DE SARCINA. Aceste asa numite simptome de sarcina pot sa apara numai/doar in cazul in care exista o sarcina instalata in uter si are varsta minima de 6-7 saptamani. Multa sanatate!

| Emilian65 a răspuns:

Da, este normal sa fii gravidă.

| PrințesaDeAur a răspuns:

Dacă ai făcut-o protejat, nu ai cum s-a ramai insarcinata. Cât despre "lichidul alb" E un semn premenstrual deci zilele astea ar trebui să îți vina