| Sara2 a întrebat:

Trebuia sa imi vina menstruatia ieri, dar mi-a venit azi, insa curge mai slab, e posibil sa fiu insarcinata daca m-am protejat mereu negresit?

9 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Daca erai insarcinata nu iti venea de loc.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Dacă aţi folosit "corect" prezervativul ( şi înţeleg că l-aţi verificat după actul sexual şi a fost ok ) acesta previne 99-100 % din eventualele sarcini.

Faptul că a "întârziat" o zi este irelevant, iar faptul că acum sângerarea este slab cantitativă NU indică o sarcină!

Ai RĂBDARE că în următoarele zile va curge normal.

Bănuiesc că te gândeai la "ciclu peste sarcină" : acesta ţine DOAR 1-2 zile, apare la intervalul obişnuit ( de obicei ), este slab cantitativ şi sângele este închis la culoare ( maroniu/brun-roşcat ).

| Roland_Szekely_1987_VBCh a răspuns:

Ce bine ca ai pe mine la intrebarea asta conteaza ce ai faca cat de igenica esti dar nu cred menstruatia poate scurge mai incet sau mai tare in prima zi scurge ince in a doua zi poate scurge mai bine mai ales daca nai avut cu nimeni contacte intime.

| Roland_Szekely_1987_VBCh a răspuns:

Da stiu dar cati ani ai? eu am 24ani de ce am zis trebiu sa verifci cum a venit menstruatia

| jennyyyy a răspuns:

Sub nici o forma! asta daca nu ai avut contacte sexuale neprotejate ca tu nu ai precizat.am intalnit si cazuri in care fetele se intrebau~mi-am introdus degetul in vagin, oare suunt insarcinata~ mai multe detalii pentru a abtine cat de cat o sugestie

| Sara2 explică (pentru jennyyyy):

Am avut toata luna doar cu prezervativ de la inceput, si il verificam mereu la final, deci fara incidente

| jennyyyy a răspuns:

Atunci eu nu vad de ce iti faci geriji, stiu ca asta e cea mai mare teama pe care o au tinerii din ziua de azi dar nu-ti fa griji daca v-ati protejat aproape nu exista nici un risc! bafta

| maryamaryamarya a răspuns:

Daca nu tea venit decat azi trebuie sa mai astepti un pic ca sa iti curga mai tare ca la inceput iti vine mai incet si dupa isi da mai tare drumul! sper ca te-am ajutat!