| AnnnaMarrria a întrebat:

Bună ziua tuturor!
Să încep. de 5 zile mi-am început viața sexuală. Primele dăți,ma durea,acum mi-a trecut dar problema mai mare e că nu simt deloc plăcere!
Mă simt ca şi cum aş faaaace-o doar aşa. nu mi se pare nimic special. în momentul ăla aş putea sparge nişte semințe. am încercaat şi câtevvva poziții diferite şi tot nimic.
Ce aş putea faace să îmi placă şi mie măcar pe jumătate cât îi place lui?
Îl iubesc enorm, de aceea am si făcut pasul cu el. simt că vreau. dar nu îmi place straight face
Ce pot face?

Răspuns Câştigător
| Alcyon a răspuns:

Pai ce ai vrea sa simti dupa 5 zile?! Mai era o fata pe-aici care se plangea ca o face de doua saptamani si nu-i place. Asa e la inceput. In cazul femeilor placerea vine abia cu experienta. Nu e ca la barbati, ca dai de doua ori din fund si gata. Vaginul tau nici macar nu e obisnuit cu actul sexual, si tu vrei sa simti nu stiu ce. Ai rabdare, ca s-ar putea sa dureze ceva pana prinzi miscarea.

| CheshireDeadCat a răspuns (pentru Alcyon):

Şi dacă ai deja vreo 4 luni de când o faci. Prietenul e experimentat şi chiar bun. Te-a durut doar prima dată. Eşti excitată şi foarte udă. Aţi schimbat multe poziţii. Dar nu simţi nimic, absolut nimic. Atunci ce-i?

| Alcyon a răspuns (pentru CheshireDeadCat):

Spune-i prietenului sa se frece mai mult de tine cand te penetreaza. Vaginul are putine terminatii nervoase, placerea vine de la stimularea indirecta a clitorisului, in timpul penetrarii. Daca clitorisul nu e suficient stimulat, n-o sa prea ai orgasm. Pe langa asta, incearca sa te misti si tu. O savezi ca e mai bine asa. Succes.

| CheshireDeadCat a răspuns (pentru Alcyon):

Ideea e că eu la clitoris simt şi mai puţin, adică echevalentul la nimic, ce n-ar fi pe acolo, mâna mea, mâna lui, gura lui, sau orice altceva. Şi nu e vorba doar de orgasm, e vorba de lipsa absolută a plăcerii. Cred că aş putea liber să citesc cât o fac (dacă n-aş fi atât de înebunită de prezenţa lui big grin ).

| Alcyon a răspuns (pentru CheshireDeadCat):

Nu stiu ce sa zic, mi se pare ciudat ce zici. De ce nu mergi la un ginecolog?

11 răspunsuri:
| 666_7474 a răspuns:

Draga mea, problema nu ai nici tu, nici el! Sexul e o arta si ca orice arta, se invata treptat. Picasso nu a pictat perfect din prima si a spart multe seminte pana sa devina celebru. Asa ca practica e mama invataturii! Treptat, incearca sa te concentrezi la moment, incercati lucruri noi, etc.
Nu e niciun motiv de ingrijorare! Sper ca ti-am fost de folos happy

| dydy22 a răspuns:

Daca te gandesti in alta parte este si normal sa nu simti nimic si depinde si de partenerul tau cum o face si ce stie

| mihai69 a răspuns:

Vrei să simți plăcere? păi... cel mai simplu e să ți-o provoci mai întâi singură. Învață să te masturbezi, și fă-o până reușești să ajungi la orgasm. Așa înveți cel mai ușor ce anume îți place, pentru ca mai apoi să poți pune totul în practică împreună cu un partener (nu neapărat necesar actualul). Să știi ce să-i ceri, să știi cum să te poziționezi astfel încât să îți stimulezi zonele care îți produc cea mai multă plăcere etc.
Și evident, nu uitați de preludiu, iar sexul oral nu a făcut niciodată rău unei fete, dacă băiatul care i-l oferă știe s-o facă!

| neutrino a răspuns:

Schimba partenerul si tipul semintelor.

| Oana92 a răspuns:

Preia tu controlul si misca-te pana gasesti acea miscare si acea pozitie care iti provoaca placere. Sexul e o chestie pentru (minim) 2 persoane, daca tu esti atata de entuziasmata ca mai bine ai manca seminte deja situatia e compromisa. Nu il lasa pe el sa faca toata treaba si nici nu te preface. Incercati amandoi pana reusiti. Distractie placutawinking

| tdbmarius a răspuns:

Problema nu e la tine e la el.El nu stie sa te satisfaca. Spune-i lui sa invete niste chestii.A si vezi ca merge mai bine daca mananci pufuleti nu seminte.

| AnnnaMarrria explică (pentru tdbmarius):

laughing Măcar mă faceți să râd. Nu îmi plac pufuleții laughing