| Simonaaa a întrebat:

va rog sa-mi raspundeti si mie urgent la o intrebare.in luna marite am facut dragoste neprotejat dar el nu si-a dat drumul in mine, mi-a venit si ciclu, mi-am facut si un test de sarcina si a iesit negativ... dar parca am burta prea mare, oare sunt insarcinata? sau ce sa mai fac ca sa-mi dau seama va rog sa ma ajutati

4 răspunsuri:
| Dany_9065 a răspuns:

Pai incearca mai multe teste de sarcina sa fi sigura.Cred ca iti sta mintea prea mult mintea la sarcina si de asta vezi ca ai burta prea mare sau poate te-ai ingrasat.
Cel mai bine e sa mai faci 1-2 teste de sarcina la o saptamana diferenta intre ele.
Daca mai faci sex neprotejat... exista pilula de a doua zi. Exact nu stiu cum se cheama ca nu sunt fata :)

http://www.topfeminin.ro/sanatate/contraceptie/pilula+de+a+doua+zi

| yasemin a răspuns:

Ti se pare...sau poate este balonata din cauza ca trebuie sa iti vina ciclul. oricum stai linistita nu are cum sa ti se vada burta din a 2 luna de sarcina, iar daca testul ti-a iesit negativ inseamna ca nu esti. oricum incearca sa te protejezi ca sa nu mai ai parte de acest stres mereuwinking te pup

| valentyno1994 a răspuns:

Consulta un doctor

| victor4596_6946 a răspuns:

Ti se pare din cauza panicii...se poate sa ti se para pentru ca, creierul tau simuleaza simptomele sarcinii.
dar cel mai bine stie un ginecolog