| Simonaaa a întrebat:

va rog sa-mi raspundeti si mie urgent la o intrebare.in luna marite am facut dragoste neprotejat dar el nu si-a dat drumul in mine, mi-a venit si ciclu, mi-am facut si un test de sarcina si a iesit negativ... dar parca am burta prea mare, oare sunt insarcinata? sau ce sa mai fac ca sa-mi dau seama va rog sa ma ajutati

4 răspunsuri:
| LoveStoned a răspuns:

Stai linistita, nu ai cum sa fi insarcinata atat timp cat testul de sarcina a iesit negativ.
Dar, pentru siguranta ta, ai putea merge la un control ginecologic.

| Muresan_6009 a răspuns:

Daca ti-a venit mentruatia stai linistita plus ca testul a iesit negativ.Ai senzatia ca burta iti creste pentru ca ti-ai fixat in cap ca esti insarcinata, se intampla la multe fete sa nu fie insarcinate dar totusi sa aiba senzatia ca au burta mare.Relaxeaza-te.Nu esti insarcinata. Apropo nu mai face sex neprotejat deoarece sunt ricuri prea mari distreaza-te dar fii atenta si nu te mai juca cu chestii din astea daca nu esti pregatita sa fii mama happy

| ERazvy a răspuns:

Din moment ce testul e negativ ma gandesc ca nu esti... mai incearca sa faci odata altul

| ღS1doXღ a răspuns:

Buna! Daca nu si-a day drumul in tine,testul a iesit negativ,inseamna ca trebuie sa stai linistita! Burta poate fi din cauza ciclului,asa patesc si eu,ma balonezhee heeoricum mai poti sta o saptamana si poti face din nou un test! Ciclul poate veni si peste sarcina! Rar dar e intamplator! Asa ti se pare burta ca esti putin speriata si probabil ai niste goluri ce te framantahappyTotusi,daca ai greturi,daca vomiti,daca ai ameteli si dureri spontane de burta sau abdomen poti consulta medicul de familie! o sa iti prescrie un consult ginecologic,totusi daca esti rusinoasa si nu poti merge sau daca ai frica, teama de parinti nu sti unde te as putea indruma, Oricum vorbeste cu cineva mai matur! Sper sa ne mai auzim!