| anonim_4396 a întrebat:

Va rog sa-mi scuza-ti deranju dar am si eu nevoie de un raspunssad. Am facut dragoste cu prietenul meu si s-a rupt prezervativul si si-a att drumul tot in mine.Ne-am speriat si ne-am dus la farmacie si am cerut pastila de a doua zi. Mi s-a dat postinor 1500, pastila am luato imediat cam peste o ora.Peste 2 saptamana mi-am facut si un test de sarcina si a iesit negativ.Problema e ca ma doare stomacul in fiecare zi si simt si un puls in zona buricului. m-as duce la ginecolog numai k nu pot pentru ca sunt in italia si nu stiu nici unde nici nu pot fara acte.vai ce credeti sunt insarcinatasad ast rasp si sfaturi va multumesc

6 răspunsuri:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Te îngrijorezi fără motiv, @Simoniks!
Șansele ca tu să fii însărcinată sunt NULE în momentul de față.
Pastila de a II-a zi ai luat-o, testul a ieșit negativ, ce mai vrei?
Ignoră durerile stomacale, nu au nicio relevanță.
În viitor, ca să evitați astfel de accidente ( ruperea prezervativului ), folosiți un lubrifiant pe bază de apă.
Baftă!

| whoocares a răspuns:

. e foarte bine ca te-ai grabit cu pastila. stiu ca Postinoru se ia de 2 ori. prima in maxim 72 de ore de la actul sexual, iar a2a la 12 ore dupa prima. Efectele secundare care pot aparea sunt: greata, varsaturi, dureri de cap, dureri abdominale, sangerari vaginale, dereglari ale ciclului menstrual. Este necesar sa se combata greata si varsaturile, cu ajutorul medicamentelor antiemetice, pentru a nu fi eliminata pilula. Daca ai facut testul si a iesit negativ, e bine. Eu te sfatuiesc sa iti cumperi din nou, de data asta 2 teste, de la firme diferite, pentru ca rezultatul sa fie mai sigur. Bafta!

| KiTTyDoLL a răspuns:

Stai linistita nu esti gravida, pentru linistea ta mai poti face un test dar eu iti spun sigur ca nu esti, dar nu este asa rau, eu am un micut un mine si ma simt superb...bine trebuie sa fi si pregatita...dar stai linistita nu esti gravidutza

| cosmin2344 a răspuns:

Cat timp a trecut de la contact? vezi daca te doare mai jos de buric,apasa usor.s-ar putea sa fie vorba de altceva, intra mai bine pe mess-ul meu, nu pot sa-ti zic aici. indiferent2000

| Simoniks a răspuns:

Daa am auzit k trebuie doua pastile postinor 2 dar insa de la farmacie mi s-a dat postinor 1500 si a zis ca nu trebuie 2sad.Va multumesc pentru raspunsuri

| andreeei a răspuns (pentru Simoniks):

Postinor 2 are o concentratie foarte mare de hormoni. Acest lucru poate intarzia ciclu, dureri de burta, greturi, stari de oboseala, dureri de cap. Daca la farmacie ti s-a recomandat doar una e ok. Stai linista si aculta sfatul farmacistului si nu vei pati nimic. Odata ce testul de sarcina e negativ nu ai nimic (sper ca l-ai facut dupa 10 zile)