| antonyaa a întrebat:

Bunaa; x

Deci un baiat a avut o prietena de un an si ceva. Cred ca s-au iubit, dar stiu sigur ca el a vrut acum sa se desparta de ea. Mie imi place de el enorm si as vrea sa fiu cu el dar nu stiu cum sa fac(suntem prieteni buni, aproximativ, e din liceu cu mine dar de la alta clasa ) dar nu prea e vorbaretsad, adica pe mess nu prea vorbim mare lucru si as vrea sa devin macar o prietena buna. dar nu stiu cum sa fac. Un sfat va rogsad

Multumesc anticipat.

3 răspunsuri:
| Cypronge a răspuns:

Salutare Antonyaa
Nici odata nu e usor sa ii spui cuiva adevaratele tale sentimete, e normal sa fii umpica cam emotionata.
Dar gandeste-te ce ai de pierdut daca il suni astazi si ii dai o intalnire?
Te intalnesti cu el si ii spui simplu ca iti place de el mai mult decat ca un amic, iar apoi totul va decurge de la sine

| ph3on1x_9001 a răspuns:

Pai nu trebuie sa fie el vorbaret intra tu in niste subiecte spune-i ca ai auzit de relatia lor
Dupa un timp spune ca iti place de un baiat(incepi sa il descrii) si il rogi poate afla daca o place pe ea(poate o sa se prinda de incercare).
Sau poti sa il inviti sa iesiti in parc sau la un suc si acolo vorbiti despre relatia lui, il intrebi daca au terminat-o si atunci iti faci curaj si ii spui ca iti place de el, si ca ati vrea sa va cunosteti mai bine, daca zice da atunci dupa ce va cunosteti bine si esti sigura ca poti avea o relatie cu el intreaba-lwinking

Sper ca ti-am fost de folostongue:*

| HaeRa a răspuns:

Pai incearca sa vb cu el mai mult si sa incerci sa il intelegi pentru ca asa sunt unii: nu prea vb cu lumea:-d