| elelov a întrebat:

Bunaaa.sunt intr-o relatie de o luna cu un baiat X care sa comporta foarte frumos la mine, tin la el si se vede ca si el ma iubeste.amici suntem de mai mult timp. De ceva timp(dinainte sa fiu cu el) imi place de un baiat Y care e in clasa cu mine.la inceput nu prea vorbeam insa cu timpul a inceput el sa ma bage in seama, sa vorbim mai mult nu doar de scoala, la scoala stateam mereu cu el "ne bateam" era fun. De cand sunt cu X nu prea mai sunt asa apropiata de Y insa la scoala tot ne mai petrecem ceva timp impreuna. Acum in vacanta mi s-a facut f dor de Y, ma gandesc la el chiar si cand e X langa mine.nu stiu ce sa fac.sunt comfuza. cu Y nu cred ca am vreo sansa pentru ca e timpit si pot spune ca e putin nesim insa are ceva ce ma atrage. Dar totusi tin mult la X pentru ca e tot timpul alaturi de mine sad

11 răspunsuri:
| thereforyou a răspuns:

Tu ne explici ca esti o panarama prin ecuatii matematice?

| Ирина19 a răspuns:

Tre sa fii mai atenta cu X, adica sa te gindesti la faptul ca el este prietenul tau, ai o relatie, dar pe Y consideral un simplu prieten, chiar daca te gindesti la Y nu inseamna ca esti indragostita sau ceva de genu, pur si simplu te gindesti ca la un simplu prieten, fii mai atenta, nu te incurca cu toti odata, ca altfel chiar o sa-ti fie mai greu si ai sa fii confuza, esti doar cu X si asta e tot ce conteaza happy Bafta :*

| DaDaAndrei a răspuns:

Ma doare capu x... y parca e problema de matematica...nu e punctul meu fortehappy mai bine numai iubitul si amicul, era mult mai simplu.
Pentru dilema ta un raspuns cat se poata de simplu asculta`ti inima(nu cu stetoscopul) Succes si nu asculta lui zuza daca ei ii place sa stea cu mai multi odata nu are decat urasc persoanele prefacute

| elly83 a răspuns:

Pai daca X e alaturi de tine mereu inseamna clar ca te iubeste si tu tii la el, presupun, cred ca ceea ce simti tu pentru Y e o simpatie de moment, numai sa nu devina un obicei prea des in a te gandi la el pentru ca dupa aia poate sa devina o obsesie.Nu cred ca ar trebui sa dai cu piciorul unei relatii pentru o simpla atractie.

| yoo23 a răspuns:

Dar de ce nu verifici tu dupa ce scrii? sa iti recitesti opera? Si sa corectezi greselile gramaticale si de scriere?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

SAu poti sta cu amandoi odata dar ar accepta ei situatia.

| zuzaa_7068 a răspuns:

Pai poti sa stay si cu x si cu y dar pentru asta yty trebuie cap casa nu te printa x si nici yhappy

| elelov explică:

Este timid* (am scris tampitlaughing )

| elelov explică:

Thereforyou laughing hai sa nu ne jignim fara sa ne cunoastem.

| emilian_7703 a răspuns:

In primul rand ar trebui sa inveti cum se scrie cuvantul "confuz".
in al doilea rand niciodata, dar niciodata nu-ti fa prieten, vreun coleg de clasa.
ti-o explic astfel.
Cum te ai simti daca s-ar desparti de tine si nu te-ar mai baga in seama tot restul liceului?

| IulianPErversul a răspuns:

Scoti radical dinX inmultesti cu Y Ridici totul la patrat si dupa impartii la doi sau f(x)=y+2