| belgi2 a întrebat:

Ca sa ii cumpar? un cadou as vrea sa ii fac iubitei mele face 18 ani si nu stiu ce sa ii fac cadou in fiecare an de 3 ani incoace i-am facut cate un buchet mare de trandafiri adica 17 ani 17 trandafiri, cercei de aur lant etc acum am ramas in pana de idei ma ajuta careva dispun de 300 de euro si nu stiu ce as putea sa ii fac cadou ofer fundita?

7 răspunsuri:
| gigiro a răspuns:

Ma bucur ca exista astfel de baieti, care-si fac atatea griji pentru prietena lor. Normal ca "majoratul" trebuie sarbatorit un pic altfel, dar nu trebuie sa te coste atatia bani! Cei 18 trandafiri nu trebuie sa lipseasca! Numai ca daca continui in felul acesta, peste 2-3 ani nu ai sa mai ai ce-i oferi(vorba vine!). Daca-i oferi un inel, acesta simbolizeaza logodna.Eu zic, ca acest cadou.trebuie sa fie deosebit, si sa fie ceva care sa reziste in timp, despre care sa-si aduca aminte si peste...multi,multi ani.Ai sa ma intrebi,si care ar fi aceste lucruri? Nu pot sa-ti spun concret, pentru ca in astfel de situatii, trebuie sa cunosti foarte bine si persoana careia ii oferi cadoul.In orice caz,cauta in domeniul "lucrurilor de arta",sau poate are o pasiune,o dorinta ascunsa. Poate,o cina romantica in doi, intr-un local de lux, poate o mica excursie.Bafta in alegere!

| Bondar_Alexandru_1999 a răspuns (pentru gigiro):

Cei 18 trandafiri? Ii număr par...ca la mort? Serios amu

| mikuta a răspuns:

Buna! Nu stiu daca te ajut dar eu incerc eu cand am facut 18 ani prietenul meu mi-a luat un idel de aur superb si un buchet de trandafiri, sau ai putea sa ii iei un ursulet urias adica mai mare de plus, sau daca ii plac animalele ai putea sa ii iei un catelus de rasa depinde sper ca te.am ajutat cu ceva

| Dianna35668 a răspuns:

Banuiesc ca aveti poze impreunahappy
ar fi o idee minunata sa faci o perna in forma de inimioara cu voi doihappy sa o personalizezi. sau un ursulet. ai mai multe variante.
ai putea sa ii iei un telefon nouhappy daca nu are unul cu touch sau ceva de ultima generatie.
ai putea sa ii iei un inelhappy daca tii mult la ea.
si ideea cu trandafirii e okhappy
dar daca tot e primavara ar fi mai frumos un buchet de lalele sau zambile.
depinde si de preferintele tale.
oricum sa personalizezi ceva ar fi f fain. cred ca s-ar bucurahappybafta!:*

| Dianna35668 a răspuns:

Ia.o la cumparaturi intr.un mallhappy
sau da.i banii sa.si ia ea ce vrea daca nu stii.laughing
lasa.i plicul intr.un buchet de ceva.laughing

| belgi2 explică:

Inel de aur i-am luat, un lant de aur la fel, inel cu pietre swarovsky i-am luat catelus nu prea e inebunita dupa ei sunt in pana de idei jur...tot ce a vrut inima ei a avut pe langa cei 300 de euro as mai putea adauga 200, 300 daca as stii ceva dar nu stiu absolut nimic ma gandeam sa o duc prin magazine de haine sa isi cumpere ce vrea ea ce ziceti?

| AriiAriana a răspuns:

In primul rand ii oferi draagostea ta, in al doilea rand daca i-ai luat bijuterii nu ar putea sa mearga deoarece i-ai oferit si cercei si lant...asa ca te sfatuiesc sa ii oferi ceva ce chiar si-ar dori cu adevarat, ceva mai deosebit, mai special si daca vrei sa ii iei un buchet de trandafiri sa nu ii iei 18 deoarece cu sot se da doar la morti.Incearca sa o surprinzi. Fundita.