| nimicaici a întrebat:

Cam asa sta treaba : Eu il iubesc pe el. el o iubeste pe ea. Ea il iubeste pe el dar nu vrea sa mai aiba o relatie cu el nici in ruptul capului.
Eu sufar dupa el. El sufera dupa ea. Ea sufera dupa el.
Pe bune, chiar nu stiu ce sa mai fac, mereu cand imi aduc aminte de clipele cand am fost cu el plang. Am incercat sa rup legatura cu el, dar nu pot sa nu ma gandesc la el, NU POT! crying

13 răspunsuri:
| gabytz18 a răspuns:

Deci v-ati indragostit ca dracu laughingrolling on the floor stii tu continuare mai departe. Ar trebui sa lasi alti baieti sa se aproie de tine i poate se gaseste unu sa faca toata treaba grea. Daca te vrajeste o sa te ajute sa-l uiti pe el.
Daca nu merge asta sau nu vrei sa o faci vb cu el deschis si impartaseste-i o parte din sentimente-le tale, sau daca vrei sa te simti oarecum in siguranta fa-l sa inteeaga k inca il mai iubesti si prostu nu-si da seama. Dar lasa-l sa se plictiseasca putin sa mai umble dupa aia.
Si a 3-a varianta ar fi sa te gandesti daca chiar merita sa ai o relatie cu el. El stie ca tu il doresti fff mult si probabil ca a observat k il vrei. Intr-o relatie eventuala crezi ca totul v-a mai fi ok? NU vrezi k el o sa detina mult prea mult control? Intr-un fel o sa te aibe la mana cu frica ta din subconstient ca daca se cearta cu mine sau daca se desparte de mine. In situatia de fata el o sa intinda coarda si poate o sa te faca sa suferi mai mult decat suferi acum. DEpinde de tine cum gandesti lucrurile./ Oare fata aceea de ce nu mai vrea relatie cu el nici in ruptul capului? Oare tu nu meriti ceva mai bun? NU exista cineva care sa te faca fericita?
Ai grija sa nu aegi un baiat doar pentru ca seamana cu el, alege un baiat care-ti place sincer. Poate sa fie sarmant, atragator, cu simtu umorului chiar daca nu are nimic in comun cu fostul. Daca alegi pe unu doar ca seamana cu el, s-ar putea sa vezi in aceea persoana ceea ce nu e si iar intervine faza cu acceptatu a unor chestii ce nu trebuie. Mai e vb si de fineturi... SPer ca m-am facut inteles. Daca e ceva, mai intreaba, dar nu uita DECIZIA O IEI TU. Nimeni nu ia decizii in locul TAU. Ar treui sa te gandesti la ce e bine pentru tine, nu la ce ar face X in locul tau, ca tu nu esti x tu esti unica, ca oricare alta persoana. BAfta.

Răspuns utilizator avertizat
| PsyhoLynxLynx a răspuns:

Un sfat serios.Fal gelos. Fara gluma.
Daca el te place si viceversa va face ca trenul.
Sau incearca asl faci sa-ti dea un sarut.Se va gandi toata seara la tine.Iti garantez.

| FlorinaGeorgiana a răspuns:

Uita-l! Cred ca este cel mai bine pentr-u tine ca sa nu mai suferi sad

| nimicaici explică (pentru FlorinaGeorgiana):

E usor de spus "Uita.l".dar in sufletul meu numai eu stiu cat ma lupt.:-

| FlorinaGeorgiana a răspuns (pentru nimicaici):

Pai am zis sa-l uiti pentr-u ca din cate am inteles el nu are de gand sa mai fie cu tine sad si oricum nu este ultimul baiat, acum iti este greu dar cu timpul nu va mai fi asa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asta cred ca ar fi cea mai misto telenovela de pe acasa tvlaughing))...

| nimicaici explică (pentru anonim_4396):

Vai,ce amuzant!

| anonim_4396 a răspuns (pentru nimicaici):

Primesc si o funda?happy

| nimicaici explică (pentru anonim_4396):

O palma. Faci haz de suferintele altora oh go on. O sa ajungi si tu si vom vedea. happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru nimicaici):

Nu fac haz.dar chiar asa suna! si acum serios daca o iubeste pe alta stai sa-ti plangi de mila? atunci chiar imi pare rau...sincer!