| Andra110818 a întrebat:

Când e normal sa fac un test de sarcina?

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Un test corect de sarcina se face DUPA 21 de zile, de la ultima partida sexuala.

| corbulalbrosu a răspuns:

Pentru ca rezultatul indicat de testerul de sarcina folosit, sa fie in proportie de peste 98-99% VALID, VALABIL si CORECT, este indicat ca indiferent care este tipul, marca sau de ''indicatia'' mincinoasa ca testerul ar fi super-ultra-mega-hiper sensibil, testul de sarcina se face numai dupa ce au trecut minim 21 de zile de la ultimul act sexual neprotejat, sau de la data in care s-a produs ovulatia cand aceasta este cunoscuta. Sau dupa trecerea a cel putin 7 zile de intraziere fata de ziua preconizata/calculata in care ar fi trebuit sa porneasca sangerarea menstruala. Multa sanatate!

| Andreeush a răspuns:

După 21 de zile de la ultimul contact sexual.

| GouDidodino a răspuns:

Andra vreau sa te cunosc

| Rux04 a răspuns:

Bună, testul de sarcina se face după 21 de zile de la ultimul contact sexual neprotejat.

| Carinaaaaaaaaa a răspuns:

Dupa ultimul act sexual întreținut, testul de sarcina se face la exact 21 de zile. De preferat, dimineata la prima urină!

| AlexuTzzuAlex2000 a răspuns:

Cand da cu picioru!