| LawlietL886 a întrebat:

Când faci sex cu o virgină îi curge sânge din vagin?

9 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu ii va curge din vagin ci de la himenul rupt, dar nu este musai sa curga daca fata are himenul elastica sau penisul baiatului este prea mic.

| corbulalbrosu a răspuns:

Sangerarea din momentul dezvirginarii se poate produce sau sa lipseasca in totalitate. Aceasta situatie se datoreaza faptului ca acea pielita care acopera intrarea in vagin si denumit HIMEN poate fi foarte vascularizata si prin ruperea ei sa apara o hemoragie, sau sa existe doar vase capilare care prin rupere nu pot provoca o hemoragie sangvina. Se poate considera ca fiind o situtie cat se poate de normala ca in momentul dezvirginarii sa nu se produca deloc sangerarea si asta dintr-un motiv simplu fiindca pielita himenului nu este deloc vascularizata situatie intalnita in cazul a circa 47% dintrefete/femei. De asemenea in cazul a circa 11% dintre femei himenul se rupe inainte de sexul de dezvirginare din cauza faptului ca himenul din nastere a fost extrem de subtire si s-a rupt din alte motive asa cum este descris profesional/medical cat se poate de bine si documentat acest aspect intr-un articolul publicat in revista Descopera.ro ""Adesea în trecut, dar şi în zilele noastre, este cerută dovada virginităţi unei fete, iar legat de acest aspect s-au dezvoltat numeroase obiceiuri legate de momentul deflorării. Situaţia a dus la numeroase drame, cu atât mai mult cu cât conform studiilor medicale, doar 42% dintre femei se nasc cu un himen care poate sângera în momentul deflorării. La circa 47 % dintre femeile lumii, himenul este foarte flexibil şi se rupe relativ târziu după primul contact sexual, în schimb în cazul procentului de 11 % dintre femeile rămase, himenul acestora este atât de subţire încât se poate rupe cu uşurinţă în timpul unor mişcări mai ample ale corpului, la balet, la gimnastica, la excalada/catarare, la practicarea ciclismului, sau spre exemplu în timpul efortului intens depus la sport sau în urcarea unui munte." Fragmentul prezentat apare in urmatorul ziar din care am extras cele prezentate; http://realitateadamboviteana.ro/de-ce-nu-ne-mai-plac-virginele/ Multa sanatate!

| mihai69 a răspuns:

În general, da. Dar nu e o regulă.

| peperonies a răspuns:

Nu neaparat. in general da.

| vocea a răspuns:

De obicei ar trebui sa ii curga deoarece himenul nu este foarte elastic, dar mai sunt cazuri cand himenul este foarte elastic si nu se forteaza.

| Creierash a răspuns:

Nu e musai.

| Tabia a răspuns:

Da. Poate fi in timpul actului sexual, sau dupa.

| dopeMarian a răspuns:

In general da.

| daulanevenu123 a răspuns:

Ii curge sange din nas