| Marius925990 a întrebat:

Cand o fata are orgasm se simte ca vaginul strange ritmic penisul? sau nu iti poti da seama asa daca a avut orgasm?

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Noi nu vorbim de procesul mecanic, produs de vagin sau penis in cazul orgasmului, ci de cel emotional, cand stii foarte bine daca-l ai sau nu, ca-i o senzatie extrem, de placuta, de satisfactie, de placere si extaz.
Putine femei au orgasm vaginal, pentru ca putini barbati stiu sa satisfaca cu adevarat o femeie, partial pentru ca nu sunt dotati cu un penis adecvat, partial pentru ca nu poti duce un act sexual mai mult de cateva minute si partial pentru ca nu le pasa de satisfactia femeii.
Multi confunda orgasmul clitoridian cu cel vaginal. Multi nu au habar ca sunt 2 felurid e orgasm la fata/femei.
Multi nu stiu ca un preludiu bine facut la o fata/femeie, o pregateste adecvat pentru o partida de sex foarte placuta si posibil cu orgasm vaginal.
Marea majoritate a baietilor sau barbatilor, cred ca fetele se excita la feld e suor precum barabtii si daca ei ejaculeaza, esle sunt satisfacute. Lucru de altfel total eronat, dar din bun simt si mila pentru baiat, fata nu recunoaste, pretinzand ca a fost foarte placut actul sexual. Cu timpul, ea isi va cauta pe altul, care sa o satisfaca si pe ea.
Iar aici apara adevaratii barbati care stiu ce puncte sensibile are femeia in corp si unde trebuie actionat, ca sa o satisfaca in totalitate si aia sa il caute disperata pe viitor.
Un barbat bun la pat, este o raritate!

| Pool77 a răspuns (pentru Violleta2022):

"Un barbat buna la pat, este o rarite!"

La fel ca si "O femeie sincera care-ti spune toate problemele fara rusine"

| corbulalbrosu a răspuns:

In acceptiunea generala, se apreciaza/considera ca orgasmul feminin este definit ca fiind gradul suprem de voluptate care apare la incheierea unui contat sexual sau a unei masturbari placute si relaxante, reprezentand de fapt punctul culminant al procesului de excitatie sexuala. Orgasmul feminin reprezinta o descarcare fizica de energie care afecteaza intregul corp si se manifesta prin contractii ritmice si spasmodice ale muschilor vaginali si anali care se produc in ritm alert/rapid, cu o frecventa de circa 1 secunda intre contractii, care pot sa dureze ca timp efectiv de manifestare intre 10 si 20 de secunde. De asemenea in timpul orgasmului unele femei pot sa elimine cantitati insemnate de lichide vaginale intr-un proces ce poate fi asemanat cu o ejaculare femenina denumita squirt. Durata orgasmului este determinata de obicei de intensitatea si gradul de excitare a fiecarei femei si poate fi un orgasm simplu sau uneori sa fie un orgasm multiplu care se manifesta printr-o insiruire de mai multe orgasme in cascada, scurte si violente mai mult sau mai putin intense produse intr-un interval de timp. Placerea resimtita de femeie este direct proportionala cu durata coitului si se manifersta prin gemete scadate tot mai dese si tot mai intense, aparitia un tremur nervos imposibil de controlat fiind de tip spasmodic, care se propaga in tot corpul, dar si prin infigerea involuntara a unghiilor in pielea partenerului sau in parul acestuia, aparitia unei transpiratii abundente care de obicei este asociata cu eliminarea unor cantitati mari de mucus vaginal, pentru ca in final majoritatea femeilor sa se destinda, devenind "apatice" sau sa cada in transa si o relaxare totala care uneori este asemanatoare unui lesin. Succes si Multa sanatate! http://citynews.ro/lifestyle-12/producerea-orgasmului-feminin-51042

| mihai69 a răspuns:

Uneori, se poate simți și asta. Dar nu e musai să fie din cauză că are orgasm. Sau poate să aibă orgasm, dar să nu aibă mușchii vaginului antrenați să poată strânge destul de tare ca să simți...
Așadar, nu te lua (doar) după acest semn, te poți păcăli.

| MihaiNicu23 a răspuns:

NU se simte asa cand o femeie are orgasm, cel putin nu intotdeauna.

| Emma30555 a răspuns:

Important este sa se simta bine, sa ii placa, orgasmul e mai greu de obtinut de catre femei