| sarbucristina a întrebat:

Cand prietenul meu a pus punct relatiei noastre eu i-am spus ca numai vreau sa ramanem amicisad. Acum parca imi pare rau ca numai suntem amici si as vrea sa ii spun sa fim amici dar nu stiu cum, pentru ca el acum ma ignora si numai vorbeste deloc cu minesad.
Ce ma sfatuiti sa fac?sad

7 răspunsuri:
| Amelya02 a răspuns:

Spune-i pe mess sau da-i un mesaj ca ceea ce ai zis a fost pe moment si nu asta iti doresti, cere-i si scuze daca va fi nevoie happy

| Criiistinutsa a răspuns:

"Cand se desparte prietenul de tine si iti spune ca puteti ramane amici e la fel ca atunci cand iti moare cainele iar mama ta te lasa sa-l pastrezi". De ce sa mai ramaneti amici?straight face

| Natashha a răspuns:

Sunt momente pe care nu le poti schimba.Ai prefera sa incerci sa uiti de el sau sa il vezi ca sta cu alta? Ai vrea sa regresezi de la nivelel de iubita la prietena? Sa ramaneti amici dupa ce ai avut o relatie?! E ca si cum animalul tau de companie sau lucrul pe care il iubesti ti-a disparut/a murit...
De ce ati pus punct relatiei? Ati fost prea mult timp impreuna si v-ati plictisit sau unul dintre voi a stricat tot? Daca te ignora ce sa-i faci? Sa fugi dupa el sa-i spui ca "esti viata mea, hai sa ramanem amici", tu nu ai pierdut nimic, el te pierde pe tine, atata tot.
Uita-te in jur, sunt si baieti care asteapta sa-i cunosti, de ce nu incepi cu altul? Lasa amicitatea asta, nu duce nicaieri si plus de asta te va distruge...

| rousz a răspuns:

Buna! Hmmmthinking reactie de moment nu? spune-i ca ai facut o greseala si ca ar fi urat dupa momentele petrecute aman2 sa fiti ca 2 straini! si ca esti de acord cu amicitia voastra!kiss sigur nu va avea de comentat caci rau nu-i vei face

| gabrin a răspuns:

Cred ca ar fi cazul ca un prieten apropiat de el sa il sfatuiasca sa ramaneti amici, dar depinde ce argumente gaseste si de ce sa ramaneti amici!

| aly200059 a răspuns:

Dai un sms:" imi pare rau a fost pe moment ohappy"

| Pufulete_9655 a răspuns:

Pai ii spui pe mess sau fb ca na te-ai gandit mai bine si chiar vrei prietenia lui... happy Doar ca atunci erai prea indurerata si confuza si nu ai pututhappy