| ingerassecret a întrebat:

Dupa ce aseara a pus punct relatiei noastre,fostul meu prieten mi-a spus ca ceea ce isi doreste in aceste momente e sa ramanem amici, cum eram si inainte sa fim impreuna.Eu inca mai tin la el si nu stiu ce sa fac sad
De ce credeti ca mi-a spus ca ceea ce isi doreste este sa ramanem amici cum eram si inainte?
Ar fi bine sa raman amica cu el?

6 răspunsuri:
| alessia a răspuns:

Nu ne-ai spus care este cauza pentru care a pus punct si este chiar important. Odata ce ti-a zis ca vrea sa ramaneti amici e clar ca are sentimente pentru tine, si nu suporta gandul ca n-o sa te mai vada, n-o sa-ti mai vorbeasca, de aceea vrea sa fiti prieteni. Si da, de ce sa nu fie bine daca ramai amica cu el? Si tu inca mai tii la el, si cine stie, greselile se pot repara si va puteti impacahappy Bafta!

| grab a răspuns:

Daca poti intre timp sa iti faci alt iubit, de ce nu?

Daca te gandesti numai si numai la el, e mai greu, va trebui sa il recuceresti.
Vezi ca faceai banal sau gresit si cum ati ajuns in rutina. Asta daca nu a aparut alta mai noua si nu ai ce ii face, poti sa mirosi si a flori de camp plus smirna in acelasi timp, nu ai ce face, vrea alta NOUA si gata!

| Cristiann25 a răspuns:

De ce s-a despartit de tine?

| ingerassecret explică (pentru Cristiann25):

Ca nu este el cel bun pentru mine, ca merit ceva mai bun si ca destinul se pare ca nu ne-a mai vrut impreuna.

| Cristiann25 a răspuns (pentru ingerassecret):

Clar motiv inventat sa se desparta de tine! A gasit pe alta 90%!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde de ce a hotarat ca e mai bine sa va despartiti si de ce considera ca o relatie amicala o sa va ajute mai mult.

Nu ne-ai spus, dar in astfel de momente, cel mai bine e sa discutati.
''Noi'' nu-ti putem oferi un raspuns sigur, 100% corect.Cel mai bine este sa vorbesti cu el. Fara comunicare e jale!
Intreaba-l, iar daca tu consideri ca ai sentimente mult prea puternice pentru el si nu-i poti fi doar o simpla amica, cel mai bine ar fi sa nu mai vorbiti o perioada.Cel putin pana va linistiti si analizati bine lucrurile.
E foarte greu sa poti intretine o relatie de prietenie, cand acu'cateva zile/saptamani, intre voi a fost mai mult de atat!

O seara fainaaa si nu fi trista.Stii cum se spune. in tot raul e un bine!happy Trebuie doar sa-l descoperim.