| Happiness_8100 a întrebat:

Cand simt neglijare a prietenului meu fata de mine, si indiferenta, cum ar trebui sa ma comport eu in aceasta situatie? s-a comportat intr-un mod urat, si mi-a aratat ca e neglijent fata de mine, i-am spus ca l-am iertat, cand de fapt nu stiu ce sa fac mai departe.Nu e o relatie de mult timp, dar totul mergea bine si brusc s-a cam rarit. Ce ar trebui sa fac, sa ma comport la fel, sau sa ma milogesc de el sa fie mai interesat? Mi-e ca m-as cam face de rusine si mi-as cam ingropa demninatea feminina cu plangeri, dar m-am indragostit de el, si mi-ar fi pacat sa se strice totul asa usor.

3 răspunsuri:
| Paula007 a răspuns:

Dupa cum te exprimi.am tendinta sa cred ca faci misto de noi laughing)

dar sa zicem ca esti nevinovata pentru o secunda.si sa ma gandesc ce sfat sa-ti dau.

in primul rand : NICIODATA nu trebuie sa te rogi de un baiat sa-ti acorde atentia si respectul cuvenit. daca el nu constientizeaza ca le meriti, atunci relatia nu merita. ca nu poti avea vreodata o relatie fara astea 2 ca baza.
in al 2-lea rand, daca tu te simti vinovata, eu nu stiu ce se intampla intre voi doi, dar sa zicem de dragul discutiei ca el e.plictisit. incearca si tu lucruri noi, pe care sa le faceti impreuna. mergeti undeva unde nu ati mai fost pana acum.e deja cald afara= optiunile sunt nelimitate cu privire la noi activitati. nu am idee ce ii place lui thinking sau tie. deci vorbesc cat de abstract pot.

dar in cazul in care tu incerci sa "reinvii" relatia si el tot asa distant e.da-i papucii. ca nu merita si evident nu tine la tine.

succes

| Lovely a răspuns:

Imi pare rau sa iti zic dar nu il interesezi.Un baiat cand te vrea te cauta, iti arata ca ii placi, are girja sa nu te raneasca. De ce iti pierzi timpul cu oamnei de genul? care te fac sa suferi? merita oare ei dragostea ta. Imi vei considera raspunsul stupid poate, la fel ca altele care se lasa calcate in picioare de dragul iubirii eterne. Esti o fiinta minunata si meriti tot ce e mai bun. tu oferi iertare si iubire. nu crezi ca ar trebui sa primesti acelasi lucru?

| mihaela_4932 a răspuns:

Stiu cum e. doar ca in situatia mea e altfel pai nu trebuie sa faci nimic trateaza'l si u cu indiferenta daca te iubeste nu te va lasa. si las ca ar fi mai bine sa te desparti acum cand nu e prea tarziu uitete la mine straight face. m-am desp de el de 7 luni si il iubesc la fel de m si ma tin dupa el, ma umilesc degeaba. in fine eu as da orice sa ma fi despartit mai repede n acum dupa 3 anisad