| tpufpe a întrebat:

Cand va intalniti cu fata/baiatu care va place(dar nu sunteti impreuna) aveti sensatia aia de tremuri de emotie? Ce faceti sa scapati de eceste emotii?

Răspuns Câştigător
| monyk a răspuns:

Buna, eu ca sa scap de acele emotii trag aer in piept,hee hee, incerc sa ma linistesc si sa las sa vina totul de la sine, e cam greu sa iti stapanesti emotiile cand esti langa o persoana care iti place, daca am emotii, incerc sa aduc ceva subiecte de discutie ca sa uit de emotii, ii evit de multe ori privireahee hee, daca ai emotii incearca sa le stapanesti, fi calm si gandeste pozitiv, lasa sa vina totul de la sine, tin minte si eu cand imi placea de un baiat toata eram rosie si tremuram, nu puteam sa scot niciun cuvant, sau daca vorbeam o dadeam in balbaialalaughing, bine ca acum nu mai sunt asa, am mai multa incredere si m-am si maturizat de atunci...

8 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Depinde de fata respectiva. In functie de cum ma trateaza ea depinde si comportamentul meu. Daca este o prezenta placuta ma face sa ma simt mai bine si imi este mai usor.

cami
| cami a răspuns:

Da, dar niciodata nu trebuie sa-i arati asta. Respiri adanc, te gandesti la ceva frumos, incerci sa taci, faci altceva.

| Sara a răspuns:

Pf. mi ai adus aminte de momentul cel mai frumos din viata mea. Am fost si eu in ipostaza ta acum cativa ani. Nu ne intalnisem niciodata si trebuie sa ne intalnim dupa 2 ani de prietenie (mess-distanta, chiar daca eram din acelasi oras, eu il vedeam p strada ) am avut imense emotii pana sa ajung la 100 m in fata lui si sa il vad. In momentul ala am tras aer. si mi-am zis : ai facut o si pe asta! Daca am ajuns pana aici nu trebuie sa dau inapoi, si stii ce am facut? L am sarutat si nu am mai avut pic de emotii. Trebuie sa ai incredere in tine si in fortele tale. Nu stiu daca esti fata sau baiat dar cred ca orice ai fi cel mai importanta e increderea de sine. Nu te descuraja, suntem oameni, nu animale, nu te mananca nimeni. Sper ca intamplarea mea sa te incurajeze, nu trebuie sa ai emotii. Pa pa, sper ca te am si ajutat.

| seby8873 a răspuns:

Chestia asta se intampla in majoritatea cazurilor la virgini/e dar tot ce trebuie sa faci e sa nu faci nimic, trebuie sa te simti bine pentru ca intalnesti acea persoana si trebuie sa te gandesti tot timpul ca tu esti cea sau cel care conduce convorbirea care o intretine si atunci nu o sa patesti nimic nu stiu cum e senzatia asta ca nu cred ca am avut-o dar numai sa fi tu insuti si relaxat/a

| TheToxicNightmare a răspuns:

Zic in minte:"OK, ok, linisteste-te, respira adanc, imi ascund emotia, trage aer in piept, ma gandesc la alt ceva, il salut, vorbesc cu el, prind curaj, si...cam atat.happy

| adelina73 a răspuns:

Oooooo daaaaa happy! acum o luna imi placea un baiat din scoala, si ori de cite ori il vedeam parca deveneam o alta persoana(incepeam sa tremur, sa vb prea mult sau sa rid de la nimic big grin ) dar e ceva anormal, si de multe ori chestia asta te poate indeparta de respectivul...cum am scapat de emotii? pai... daca sincer nu e greu, trebuie doar sa te gindesti ca e un baiat obisnuit ca si ceilalti, sa vb mai mult cu el, sa fii naturala si sa nu dai impresia ca-l placi atit de mult(daca inca nu si-a dat seama). La mine a mers, incearca si tu. Baftawinking

| ellabutterfly a răspuns:

La mine e mai aiurea, ca rosesc toata si vorbesc foarte mult laughing
De la un timp insa reusesc sa imi astampar emotiile fara sa fac nimic. E o chestiune de timp, parerea mea happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da...tremur de emotii, dar incerc sa ma linistesc si totul se petrece normal numai cu putini fluturi in stomaclaughing