cami
| cami a întrebat:

Cand va spune ca va iubeste. o/il credeti?

Răspuns Câştigător
rroxi44
| rroxi44 a răspuns:

Imi spune foarte rar si il cred pentru ca si in restul timpului imi dovedeste prin fapte ca ma iubeste. Pentru multi este foarte usor sa pronunte aceste cuvinte... dar s-ar putea ca sa nu creada atat de mult in ele. Faptele sunt cele care conteaza nu vorbele... Sa te ajute cand ti-e greu, sa fie alaturi de tine, sa te asculte cand vorbesti, sa te sustina cand faci ceva pentru tine, (chiar daca este, poate, in detrimentul lui, ca nu mai ai atat timp pentru el)... Cuvintele sunt frumoase si ne fac placere, dar trebuie sa stim sa apreciem adevaratele sentimente dincolo de cuvinte.

13 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, mi-a dovedit-o in mai multe randuri.

| psiholoaga a răspuns:

Da.

Antonia_4818
| Antonia_4818 a răspuns:

DA! Faptele ii confirma spusele!

| JustMeFlory a răspuns:

Depinde de cat timp esti in relatia respectiva! daca dupa 2 saptamana iti spune ca te iubeste...bineinteles k minte!

| borsec a răspuns:

Da, il cred ca imi si dovedeste ca ma iubeste.

| DenissaDeea a răspuns:

Da.sufletul meu il simte ca ma iubeste adevarat!

tundenana
| tundenana a răspuns:

O spune mai rar drept e... insa mi-a dovedit prin faptele lui... si asta conteaza... nu trebuie sa imi zica nimic il citesc din ochi...

| galileo a răspuns:

Ceau, nu mi s-a spus niciodata asa ceva pentru ca nu am avut o relatie. Dar daca cineva iti spune "Te Iubesc" dupa un scurt timp, nu il crede, fiindca nici el nu stie ce spune. Insa daca iti spune dupa un timp mai indelungat atunci poti sa il crezi. Spun asta pentru ca "Te Iubesc" se spune doar atunci cand cunosti acea persoana, cand stii ce gandeste, cand iubesti nu doar "ambalajul" ci si continutul. Sper sa ti se spuna de cat mai multe ori "Te Iubesc". Ceauwinking.

| dulshe a răspuns:

Sincer as prefera faptele nu vorbele, mai intai fapte si dupa vorbe, pentru ca vorbele se spun prea usor

| zuzuliana a răspuns:

Cuvintele de genu asta sa nu le crezi niciodata...numai faptele degeaba iti spune ca te iubeste iar el in schimb nu te respecta, vb urat cu u. E frumos sa auzi cuvantul te iubesc si e bine sa til zica, dar in acelasi timp sa-ti si dovedeasca ca te iubeste

| mioara a răspuns:

Da suntem impreuna de 29 de ani

| white_2190 a răspuns:

Mereuuuuuuu...il cred... dar nu de fiecare data laughing))

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da o cred pentru ca mult timp nu mi-a zis asta si nu vad acum de ce ar zice asta daca nu ar simti