Zbenguici
| Zbenguici a întrebat:

Care e cea mai frumoasa declaratie de dragoste pe care ai facut-o? Dar pe care ai primit-o?

Care e cel mai frumos gest din dragoste pe care l-ai facut? Dar care ti s-a facut?

Răspuns Câştigător
| Diav0la a răspuns:

Hehe .desi poate parea ciudat ce am sa spun acum, o sa o spun. Nu a fost cea mai placuta declaratie de dragoste pe care am facut-o dar sigur a fost cea mai neobisnuita. Am plecat pur si simplu lasand o explicatie sumara fara sa stie ce il asteapta la intoarcerea acasa. Nu e vorba ca nu l-as fi iubit dar am realizat ca pe cat de mare era dragostea pe atat de mult viitorul ne ducea in directii opuse, asa ca am plecat si i-am redat libertatea. In ce priveste cea mai frumoasa declaratie, a fost cererea in casatorie de care am avut parte acum cativa ani de Craciun. No Comment! Mai exista romantism la barbatii din ziua de azi happy.

15 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Mai, si tu vrei sa scrii... Neverending Love Stories?! Astea cer drepturi de autor! Cum sa dai asa diamante incandescente lumii intregi, cand ele sunt tezaurul a doar doua suflete nemuritoare?!

| elena a răspuns:

Cea mai frumoasa declaratie de dragoste din viata mea, am primit-o la ultimul cutremur si suna exact asa: "Nu te speria, esti cu mine!"

Zbenguici
| Zbenguici explică:

@ psiho, sincera sa fiu, nu ma intereseaza sa scriu povesti de love struck, le am deja pe ale mele, dar avand in vedere ca am pus alte 2 intrebari la care raspunsuri ioc (am intrebari putin mai diferite, cica) am pus si eu una asa sa am ce citi maine! Plus ca e vara, lumea se dezbraca, viseaza.

@elena la ultimul cutremur ma uitam cum dansez salsa fara sa vreau... Dar, frumos!

| canarita a răspuns:

Mi-a spus ca daca ma are aproape nu-i este teama de a doua zi, de faptul ca soarele n-ar mai rasari ca eu sunt soarele pentru el...
Alta data a furat o noapte intreaga trandafiri din gradinile oamenilor pe unde treceam...pentru mine...

Alta data a scris pe pamant numele noastre cu multe lumanari cuprinse intr-o inima...si multe altele

Eu i-am spus ca-l iubesc in fiecare zi...ideea este ca nu am avut ochi pentru nimeni de cand sunt cu el

| bibitza a răspuns:

Frumos...eu nu prea am primit declaratii de dragoste...acum 2 ani aveam un amic f bun care era indragostit de mine...eu aveam 17 el 28... a spus ca ma asteapta sa mai cresc un an si ma ia de sotie.in urma despartiri de primul meu iubit mai important...am inceput o relatie cu el dar in 2 saptamani m-a parasit ca a zis ca nu poate sa stea cu mine pentru ca sunt prea buna pentru el si pentru ca nu imi poate cere ceea ce doreste el de la mine...in maxim o luna de zile s-a rupt orice legatura intre noi... eu am suferit ca am pierdut un f bun amic si cred ca incepusem sa tin si eu la el. dar sa a fost sa fie...

Actualul meu iubit dupa 3 luni de cand am inceput noi sa fim impreuna a plecat in Spania la ai lui hotarat sa ramana acolo, dupa o luna a venit inapoi spunandu-mi k nu poate sta fara mine big grin

astea sunt cele mai mari gesturi de dragoste primite de mine

eu spun ''te iubesc'' de 19999999 de ori pe zi dar am facut si decalaratii de dragoste dar nu pot exemplifik...sunt sentimentele mele si nu le pot expune publikhee hee. asculta-ti inima si vei spune cea mai frumoasa declaratie de dragoste!

| yasminna a răspuns:

Cea mai frumoasa declaratie de dragoaste mi-a facut-o sotul meu in ziua logodnei noastre cand in fata parintilor si nasilor tremura de emotii si a zis vezi iubita tremur din dragoste pentru tine.

| diavolitza a răspuns:

Poi eu nu spun te iubesc prea des. Da intr-o zi nu stiu ce mi-a venit "Te iubesc " "aaa, ce bine suna, mai zi odata " asta n-am putut sa o uit laughing de atunci spun te iubesc numai cand e neaparata nevoie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu spun zilnic 'te iubesc'. Vreau sa fiu sigura ca, daca se va intampla ceva, vreodata, el va sti ce mult il iubesc.Imi amintesc ca primul lucru frumos pe care mi l-a spus a fost in urma cu vreo 6 ani, dormeam si cand m-am trezit l-am vazut langa mine, studiindu-ma. Mi-a zis:'Ce frumoasa esti!'M-am topit.big grin. Au urmat apoi multe declaratii frumoase, dar cea mai cea a fost in urma cu o luna, cand mi-a spus multe lucruri frumoase in genunchi... m-a cerut de sotie. Gesturi ...multe.De la cele mai marunte pana la cele mai mari...Sunt o fericita, sincer...Am o relatie minunata. A...si imi amintesc ca un fost iubit m-a cerut de sotie la a doua intalnire laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ehe Zbenguici, uite, cineva crede ca ai pus intrebarea (intrebarile) ca sa stii si tu ce sa zici tongue
Sa raspund si eu? raised eyebrows
la declaratii... nu prea am ce sa raspund ca nu sunt in masura eu sa spun care e cea mai frumoasa facuta... ar trebui sa spun ca toate au fost cele mai frumoase ca... doar le spui din suflet si in momentul ala dai tot ce poti, ce simti, ce... iti vine laughing
Gest frumos? La fel, nu pot spune eu. Toate au fost, cand au fost din dragoste, ca nu poti gresi. Am fost altul, total opus a ceea ce sunt, si am facut... lucruri pe care nici nu ma gandeam ca o sa le fac, doar pentru... Insa nu stiu pentru cine a fost "frumos" sau daca a fost laughing
Gest facut mie... schimbat viata in bine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cea mai frumuasa declaratie de dragoste mi-a facut-o sotul meu an luna de miere la paris a fost fuarte romantic

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cea mai frumoasa declaratie de ragoste pe care o poti face cuiva este sa ii spui ca il iubesti si sa ii demonstrezi acest lucru prin tot ce faci pentru relatie.Asa se intampla in relatia pe care o am eu... Iubitul meu este plecat in strainatate.insa acesta nu este un impediment in a face declaratii de dragoste si gesturi de iubire.
Cel mai frumos gest pe care l-am facut in a-i demonstra iubirea pe care i-o port a fost acum o saptamana cand a trebuit sa plece iar, asta dupa o minivacanta de sarbatori acasa in Romania.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Invatati sa scrieti, in numele limbii romane straight face

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cind cineva te intelege profund

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai spui cuiva ca iti place de ea(el), ii spui ca o (il)iubesti si ca ii foarte frumoasa(frumos)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E prea lunga nu pot sa o explic :* te iubesc enorm de mtt si abia astept sa ne vedem