| convalarieMarius a întrebat:

Care e diferenta dintre atasament si iubire? Daca ma doare despartirea de ea inseamna ca o iubesc sau a fost altceva? Mi-a zis ca n-o iubesc fiindca am vrut sa ne despartim.Ca ce simt e atasament si ala nu se pune. Oare?

3 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Nestiind ce este iubirea adevarata, atunci cand ne indragostim, credem ca deja si iubim. Ulterior, viata ne arata cat de mult ne-am inselat.

| alice_3838 a răspuns:

Daca regreti foarte mult despartirea (mult reprezentant cateva luni) atunci se poate numi iubire iar tu doar ai facut o prostie si ti.ai dat seama dupa, dar daca nu regreti atat de mult si cand vei intalni o alta fata iti va trece atunci a fost doar atractie.

| Deea90hurt a răspuns:

Iubirea e acel sentiment pe care nu-l poti descrie in cuvinte