| MamaligaCuCarnatzy a întrebat:

Care e probabilitatea sa ajung impreuna cu ea daca a acceptat sa iesim la intalnire?
Salut TPU! De mult timp imi placea de amica unui prieten(ei doi sunt doar prieteni, nu iubiti).In ultima vreme, cand am iesit cu el pe afara, a fost si ea si am mai stat cat de cat de vorba. Dupa ceva timp in care am mai stat cu ea, i-am spus ca simt ceva pentru ea si am invitat-o in oras.Ea a acceptat sa iesim si uite asa m-am facut cu o intalnire.Totusi, asta nu inseamna ca o sa ajungem sa fim impreuna, nimic nu e sigur.Stiu asta pentru ca am mai avut cateva intalniri si nu a iesit nimic.Totusi, niciodata nu mi-am pus intrebarea "Oare eram pe aproape sa reusesc". Acum totusi ma intreb asta si mi-a mai venit inca o intrebare "Oare cat de probabil e sa reusesc".Asa ca m-am gandit sa pun intrebara asta. Legat de cum a fost cand am stat cu ea...nu stiu ce sa zic:de obicei o intrebam doar eu ce face sau alte chestii, nu parea foarte interesata de mine si oricum nu prea avem lucruri in comun(ea e cu makeup-ul, eu nu; ea e cu cititul, eu nu; ea e cu hainele, eu nu prea; ascultam alte stiluri de muzica; etc).In fine, sa revenim totusi la subiect. Deci, dupa parerea voastra:
CAM CARE E PROBABILITATEA SA IASA CEVA DACA O FATA A ACCEPTAT INTALNIREA(vorbesc acum in general, nu in cazul meu)? DAR IN CAZUL MEU? E DESTUL DE PROBABIL SA IASA CEVA INTRE NOI DOI IN SCURT TIMP? SAU E CALE LUNGA DE LA A IESI LA O INTALNIRE PANA A AJUNGE SA FIU IMPREUNA CU EA? VOI CE CREDETI? Multumesc anticipat!

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca fata a acceptata sa iesiti, inseamna ca fata te place si nu ar avea nimic impotriva unei relatii cu tine.
Mai ramane ca tu sa nu te mai gandesti mult timp si sa-i ceri prietenie, sa fie oficiala relatia voastra.
Nu pierde timpul, ca se trezeste si celalalt amic si s-ar putea sa ti-o ia.
Data viitoare, invit-o la cinema, ca sa fie mai intim. dar inainte, poate treceti pe la o prajitura... sa o indulcesti.

| OldSoul a răspuns:

Ma dor ochii de la excesul de majuscule pe care l-ai facut.
Ce inseamna asta?

Inseamna ca sansele sunt scazute sa se ajunga la o relatie, atat in general, dar mai ales in cazul tau.

| SkyPilot a răspuns:

Daca i-ai spus ca simti ceva pentru ea si a acceptat sa iesiti, ai inceput foarte bine. Fata te considera interesant. Cand ii spui ca simti ceva pentru ea si accepta sa iesiti, probabilitatea de a intra intr-o relatie, daca stii ce sa faci, este destul de mare.
Dupa asta insa ai dat-o cu bata in balta. Daca vrei o relatie cu ea, trebuie sa aveti ceva comun, sa aveti ce discuta, sa faceti lucruri impreuna. Daca vede ca nu ai niciun interes pentru ce o intereseaza pe ea, treptat se va indeparta de tine. Faci ce faci si gasesti ceva in comun. Daca nu aveti nimic in comun, probabilitatea e mare ca destul de curand sa nu mai iasa cu tine.
Nu stiu ce inseamna "nu a iesit nimic"; ce ai vrea, sa sara pe tine, sau sa i-o tragi in tufisuri? O relatie se construieste cu rabdare.

| Emma30555 a răspuns:

E posibil dacă va potriviți. Lucrurile pe care le ai enumerat tu cum ar fi machiajul și hainele sunt tipic feminine, nu e problema. Dar sa te îmbraci frumos și modern va conta pentru ea. Dacă ei ii place sa citească înseamnă că e o fata destul de deșteaptă deci contează și aspectul asta, nu trebuie sa citești și tu neapărat romane întregi dar sa te perceapă ea ca pe un băiat isteț, cult. Nu e asa greu, nu trebuie sa fie cale lunga dacă ii place de tine lucrurile vor merge. Ideea este sa fii natural nu încerca să o impresionezi cu vorbe și atitudine falsa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu. Grabesti lucrurile, si gândesti prea mult. Plus nu aveti lucruri in comun, poti sa-ti vezi de treaba doar daca ea iti cere relatie, progreseaza lucrurile INCET si vezi ce iese dar nu-ti Fa sperante de relatie, pâna la relatie trebuie sa treci prin multe alte chestii ce tin de purã atractie, ca sa vrea sa fie cu tine trebuie sa punã sentimente asta durând luni de zile.