| pavdany92 a întrebat:

Salut
Vi s-a intamplat sa va indragostiti de cea mai buna prietena?
Ne cunoastem de mult timp, ne distram, iesim, cand am fost amandoi in relatie am iesit la intalniri duble si totusi parca atunci nu prea vroiam sa fim impreuna, parca acum de cateva saptamani m-a lovit si pe mine, o cunosc foarte bine si de asta mie mai greu sad

Răspuns Câştigător
| Dianaㄨ a răspuns:

Relatiile cu cel mai bun prieten, DACA pasiunea se aprinde sunt cele mai frumoase pentru ca, inainte de toate, sti ca ai ce comunica si ce activitati sa realizati impreuna.
De asemenea, increderea unui prieten bun nu te poate dezamagi la fel de repede cum te dezamageste increderea pe care o are o persoana ce te-a cunoscut de 1-2 saptamani.
Daca pasiunea si chimia dintre voi este mare, atunci, nu aveti de ce sa nu fiti impreuna!
Explica-i cat de mult o apreciezi si cat de mult ai vrea sa fie langa tine si ca iubita, partenera de viata si, daca raspunsul este pozitiv, multa bafta in tot ceea ce vei face.
O zi buna, un week-end minunat, poate alaturi de prietena ta, si, daca mai vrei raspunsuri la intrebari in probleme de dragoste, probleme intime sau altele acceseaza meniul contactati-ne de pe site-ul :
http://educatiasexuala.ucoz.ro/

8 răspunsuri:
| ϟkatεVaηϟ a răspuns:

Pai, daca ai fost o data cu ea nu mai poti fi a doua oara?
Eu zic ca exista, acum depinde de voi.
Daca tu vrei, intreab-o cand crezi tu ca e mai bine.
Daca nu vrea, ramaneti prieteni.
Daca vrea, baftawinking!

| LostInBubble a răspuns:

Da, mi s-a intamplat.Dar la mine a fost cu totul altcumva.
Am intrat intr-o relatie si mi-am lasat toti prietenii, inclusiv pe cel mai bun.
El a fost ok, iar mai nou ne salutam doar. Si am un dor... happy

Dar asta e. Toate trec.

Ea simte ceva?

| Dianaㄨ a răspuns:

A, si daca vrei o relatie si ea chiar simte ceva, incearca sa o luati usor, cu atingeri, imbratisari si saruturi, in gluma si usor usor in serios pentru ca, altfel, diferenta brusca se va simti si va fi un impediment in "chimia" dintre voi! Succes!

| alinbogdann a răspuns:

Da si sunt cu ea de 2 ani jumate

| dulaul a răspuns:

O sa fie destul de greu sa stai cu ea dar s-ar putea ca faptul ca erati foarte buni prieteni sa fa ajute relatia sau sa va desparta Iti sugerez sa nu te aventurezi caci s-ar putea sa suferi mult!

| vallyxx a răspuns:

Si eu am fost intr-o relatie cu cea mai buna prietena...dar nu am pierdutowinking
Poti sa ii zici inainte ca ai o intrebare si daca o refuza sa ramaneti prieteni
Bafta.

| MadyPufu a răspuns:

Stiu cum e...este cel mai oribil sentiment pentru. ca trebuie sa risti sa o pierzi ca prietena, daca ii spui ceea ce simti.Dar incearca poate si ea simte acelasi lucru.Asa a fost si la mine, m-am impacat cu bunul meu prieten si totul a esuat, poate de rusine! Oricum iti urez succes!

| GeorgeRazvan1 a răspuns:

Mi s-a intamplat dar iti spun o sa iti fie foarte greu sa stai cu ea