| Just4Joker075 a întrebat:

Care este diferența dinte dragoste şi sex?

Răspuns Câştigător
| OnuOnulică a răspuns:

Dragostea o faci cu o persoană pe care o iubești iar sexul îl faci cu orice persoană care îți stă în cale doar pentru satisfacție proprie.

13 răspunsuri:
| Mayar a răspuns:

Sex - fac oamenii animale care numai efectiv acel lucru ii intere, fara nicio implicare emotionala, asa cum ar fi de ex cand mergi la prostituate.
Dragoste - nu e numai sex, e si implicare emotionala, iti pasa de partenera cum se simte, ce simte, esti in aceeasi masura si preocupat si totodata simti ca e doar a ta.

caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Alaturi de persoana draga si iubita faci dragoste, sex practica amatorii de placeri.
O zi bunahappy

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Nici una

suntserios
| suntserios a răspuns:

Dragostea e un sentiment, sexul e actul fizic ce se intampla intre 2 indivizi

| Felys a răspuns:

Sex fac si animalele pentru imperechere, dragostea fac numai oamenii care au sentimente puternice fața de partenera/partener

| PedoBarbie a răspuns:

Dragoste e ce simți, sex e ce faci.

| Mussette a răspuns:

Dragoste e atunci când sunt implicate trăiri ca iubire, plăcere, pasiune și ești trup și suflet...
Sexul e mai mult nevoie și e trup...

| Neo12 a răspuns:

Cu persoana dragă poți face dragoste, iar sex cu oricine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cand faci sex conteaza doar placerea ta, nu te intereseaza de partener daca se simte bine, il doare etc. Doar tu contezi si satisfacerea acelei dorinte. La dragoste e invers.happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sexul e violent.Asta inseamna ca incearca sa ajunga cat mai repede la final fie printr-un orgasm sau dominarea unuia asupra altuia.Sexul e nerabdator.Sexul uita despre dragoste.Sexul e doar placerea fizica, nimic mai mult. Dragostea, in dragoste te pierzi in acea persoana, unul in altul. Dragostea e rabdatoare, incerci sa prelungesti pe cat posibil momentul sa dureze cat mai mult.In dragoste iti pasa de persoana iubita, vrei sa o satisfaci pe ea intai decat pe tine, si invers.In sex cauti placere fizica.In dragoste cauti intimitate, placere emotionala, legaturi si sentimente puternice.

Răspuns utilizator avertizat
| Jeleuroz a răspuns:

Simplu. Dragostea o faci cand simti ceva pentru acea persoana cand pui "suflet".
Sexul il faci cand vrei pur si simplu sa te satisfaci.

| Iacob_Iulia_2000 a răspuns:

Un penis.