| PoGoOo a întrebat:

TPU!
Care este diferenta dinte sex si dragoste?

Răspuns Câştigător
| Neuronul a răspuns:

Sexul este o nevoie fiziologică.
Un act prin care îţi safisfaci o plăcere.
Dragostea înseamnă sex cu persoana iubită.
Un sentiment sau o senzaţie pe care o poţi simţii doar cu o persoană pe care o iubeşti.
Diferenţa este că sexul ne satisface nevoile fiziologice, iar dragostea ne împlineşte pe plan spiritual.

8 răspunsuri:
| Memecy a răspuns:

O redenumire a aceluiaşi lucru să nu zic urât sinonime.Ne ascundem după deget cu termeni bla bla.

| mihai69 a răspuns:

Cam 15 cm.

| neutrino a răspuns:

Dragostea intr-un cuplu matur nu este totala fara sex, iar sex poti face si fara dragoste, asa cum se intampla adesea.

| LoveSleep a răspuns:

Dragoste e ceva ce face femeia în timp ce bărbatul o fwt3.winking

Răspuns utilizator avertizat
| ALGator a răspuns:

Îți poți iubi patria, mașina, iPhone-ul, dar nu le poți...
Glumesc... naiba știe.

| Leta_Niko_1998 a răspuns:

Sexul al faci pentru satisfactie, placere. si presupun ca o faci pentru interes,
dragostea este cand faci sex cu o persoana pe care o iubesti. un sentiment reciproc!