| Fuck Googăl. Ask me! a întrebat:

Care este diferenta intre: cand faci dragoste si cand faci sex.

Care este diferenta intre dragoste si iubire?

Fundita pentru cel mai frumos si explicit raspuns.

Răspuns Câştigător
| monyk a răspuns:

Buna, este o diferenta considerabila...cand faci sex, o faci doar din placere, pentru. a iti satisface nevoile; cand faci sex nu te implici emotional ci doar fizic, sex poti face cu oricine, insa a face dragoste e mult mai special, cand faci dragoste te implici si sufleteste si o faci din dragoste, nu doar din placere...
Intre iubire si dragoste nu stiu daca exista o diferenta, sunt sinonime, insa e o diferenta intre a iubi si a fi indragostit, indragosteala nu e la fel de profunda ca iubirea, atunci cand te indragostesti, simti o atractie fizica puternica pentru.cineva care poate ajunge la iubire, cand esti indragostit/a simti acei fluturasi in stomac, emotii, cam asa e o relatie la inceput, intre timp vine iubirea adevarata, care este mult mai profunda si care este mai stabila.

9 răspunsuri:
| irina20 a răspuns:

Cand faci sex pe primul plan e sa primesti placere, cand faci dragoste te straduiesti sa oferi.

| sasha a răspuns:

Ideea e ca te simti bine in ambele situatii fie ca esti fata fie ca esti baiat insa la dragoste intervine ceva frumos, iubirea. atunci cand faci dragoste simti afectiune din partea partenerului totul se imbina atat de bine si frumos e ceva de vis, insa la sex, cel putin la mine, e ceva "agresiv" nu iti pasa de partener si te intereseaza doar sa te simti bine practic te f**i mai pe romaneste, o bagi o freci o scoti si pleci, asta-i tot, uite ca sa intelegi mai bine, ceea ce fac aia prin filmele XXX e sex 100% in general la tv nu vezi decat sex, nu stiu cum sa iti explic mai bine ca sa intelegi, caci nu vreau sa crezi ca dragostea si sexul sunt doua lucruri total opuse nu e chiar asa. nu faci dragoste pentru ca tu vrei sa faci dragoste sau invers, e o diferenta intre ele care se simte numai in momentul in care are loc actiunea, sa stii ca sex pot face si 2 persoane care se iubesc, dar 2 persoane care nu se iubesc nu pot face dragoste, cam asta e ce pot spune eu, pa pa. succes! happy

| OanaG a răspuns:

Dragoste faci cu iubita ta

Sex cu o tarfa/panarama!

Dragostea si iubirea se interactioneaza, apartin aceleiasi ere!

| vyolycy a răspuns:

Sex faci cu orice persoana si se leaga strict numai de placere, dragostea o faci cu persoam iubita si se leaga de sentimentele dintre 2 pers si prin intermediul semtimentelor intervine si placerea mai mare...si mult mai multe
iar iubirea si dragostea e acelasi lucru.sunt acele sentimente de care atunci cand ajungi sa le ai nu poti sa te mai desparti de ele... sper ca te-am lamuriti si eu si ceilalti

| mosu_9772 a răspuns:

Sex poti facecu oricine oricand dar dragostea implica pe langa contactul fizic si o anumita legatura sentimentala in momentul in care faci dragoste te daruiesti atat trupeste cat si sentimental partenerului/partenerei acum diferenta intredragostesi iubire: aceste 2 cuvinte sunt sinonime nu prea pot spune ca eu diferenta intre aceste 2 sentimente

| gabriela a răspuns:

A face sex = a profita de o ocazie ivita si a face sex fara sentimente, fara dorinta de a te simti bine...deci ori pe bani, ori aventura de moment, dupa care nu urmeaza nimic! Dragoste faci dupa ce esti in cuplu, cand iubesti persoana de langa tine, cand dorinta de a va iubi este reciproca si neconditionata. Dragostea si iubirea sunt surori gemene! Sa fi iubita!

| PuFuleTz_5685 a răspuns:

Iubirea adevarata este aceea care te lasa sa traiesti si sa exprimi liber ceea ce esti. Ea te face sa te simti mai liber si mai puternic, tocmai pentru ca iubesti. Daca unul dintre parteneri - sau ambii - trebuie sa renunte fie si numai la o parte din ceea ce sunt, atunci acel cuplu traieste intr-o iluzie care, mai devreme sau mai tarziu, se va destrama dureros. Il iubim pe celalalt pentru ceea ce este, nu pentru cum am vrea sa fie acesta.
Dragostea se naste din lucrurile pe care le simtim in comun, iubirea se construieste si se pastreaza mai ales prin lucrurile pe care le avem diferite. Fiecare fiinta umana este o entitate unica. Ceea ce avem diferit trebuie sa ne apropie si mai mult, pentru ca, astfel, invatand unii despre altii, cunoastem lumea si ne definim pe noi. Iar diferenta dintre sex si dragoste ar fi ca dragostea presupune sentimente. In momentul in care simti ceva pentru o persoana si faci o partida de amor se numeste ca faci dragoste. Acolo unde nu exista sentimente se numeste simplu "sex", indiferent ca o faci cu prietena/prietenul pentru care nu mai ai nici un interes, cu sotia/sotul pentru care nu mai simti nimic, cu o persoana oarecare, cu matusa, cu vecina de la 4, cu o oaie sau, de ce nu, cu mana ta cea mai de incredere

| Addiction_8089 a răspuns:

Sex poti face cu oricine iar dragoste faci cu persoana iubita.
Iubire in sens ca : iti iubesti familia, prietenii etc. iar dragoste.pai de ce sa zice ''te indragostesti'' si nu ''te iubaresti''
. intelegi nu? raised eyebrows. ma rog. sper ca am fost de folos laughing
winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nici una
adica nici o diferenta