| ThePotato666 a întrebat:

Care este marimea normala a penisului la 13 ani?

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

La 13 ani nu ai inca un pensi, este doar un cuc in crestere de 9-10 cm.
Penisul va creste hormonal, conform mostenirii tale gentice de la tata, pana la varsta de 16 ani, cand isi va inceta cresterea, ramanad cu el asa, pana la adanci batraneti.

| corbulalbrosu a răspuns:

Organismul tau isi va continua procesul de dezvoltare si in urmtorii 3-4 ani si din acest motiv se vor produce modificari care probabil vor fi chiar foarte importante, care vor avea urmari si efecte privind cresterea ta in ansamblu, deci si a penisului tau. Din acest motiv intrebarea ta este si inutila si lipsita de sens. Este stabilit prin masuratori concrete si corecte, efectuate de echipe de medici, cercetatori sau experti efectuate in cadrul unor experimente si studii efectuate la cererea producatorilor de prezervative si a reiesit ca statistic exista anumite dimensiuni "medii" ale penisului in functie de rasa si anumite caracteristici ale diferitelor populatii de pe aceasta planeta. Pe baza acestor masuratori a reiesit ca barbatii adulti din Romania sunt dotati cu un penis a carei lungime medie statistica este de 12, 73cm, deci foarte mica comparativ cu dimensiunile de-a dreptul exagerate prezentate de unii userii ai aceastei categorii a TPU. Probabil ca cea mai credibila si reala lungime a penisului in cazul barbatilor adulti din tara noastra se situeaza intre 13 si 16 cm. Lungimea penisului la varsta de 13 ani poate fi si de 10cm dar si de 16 cm, sau orice alta dimensiune. Insa ar fi bine sa stii si tu, ca ceea ce conteaza cu adevarat in cazul barbatilor este virilitatea, potenta dar mai ales capacitatea de a reusi sa-si controleze ejacularea pentru a sustine un act sexual suficient de lung incat la final partenera de sex sa aiba parte mereu de placere si satisfactie si pe cat posibil orgasm. Degeaba penisul este lung si gros, daca posesorul lui, nu reuseste sa-l mentina in stare erecta suficient de mult timp, pentru ca partenera de sex sa fie mereu pe deplin satisfacuta. Sanatate!

| Andreeush a răspuns:

Nu se poate preciza fiindcă ești în perioada de creștere.

| Plato a răspuns:

Ce penis, băi, puță?
Daca poti face pișu, e ok.

| Gofigi a răspuns:

Nu este un stas pentru toți

| Fata1234 a răspuns:

Pai la 13 ani nu prea contează mărimea deci stai liniștit eu ca fata consider ca dacă o ai măcar de 10 cm e bine nu-s țiu f multe dar creste pana la 18 ani deci nu ai dc sa îți faci griji acum. Nu îți recomand să o faci