| Marius925990 a întrebat:

Care este mit si care realitate?

1.vaginul se largeste definitiv de la primul contact sexual si nu va mai strange vreodata la fel

2.vaginul se largeste de la multe contacte sexuale

3.nu poti ramane insarcinata in prima zi de sangerare

4. daca iei anticonceptionale iti scade pofta de sex

5. poti atinge cu penisul capatul vaginului(sa ai scula lunga dar sa nu poata intra mai mult de 14 cm?)

6. dupa sarcina vaginul nu mai ofera aceeasi placere fiind larg

3 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Nu se largeste. Nici dupa nastere, e adevarat ca dureaza cateva saptamani sa fie ca inainte, dar e ceva temporar.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu stiu unde ai citit porcariile astea, dar este clar ca nu ai habar de nici unele.
Vaginul este un organ elastic, care se dilata si se contracta in timpul sexului. Nu se "largeste" desii corect este dilata, decat la nastere, dar imediat dupa aceea revine la forma lui initiala.
Vaginul NU se largeste dupa multe contacte sexuale, ti-am mai explicat, se dilata si se contracta la fiecare partida de sex.
Vaginul unei femei are 20-22 cm si un penis mediu are in jur de 15 cm, iar barbatii mai dotati au chiar 18-20cm, deci, destul loc in vagin, pentru un penis mare.
Dupa sarcina, vaginul ofera aceeasi placere daca barbatul este in stare sa-si satisfaca femeia. dar daca i s-a blocat creierul, atunci este un caz pierdut.
Ma repet, doar un barabt fara crier ar putea crede ca vaginul se largeste in timpul sexului si ramane asa. Este ca si cum ai spune, ca penisul se consuma in timpul sexului si cu anii devine din ce in ce mai mic si mai subtire, pana dispare, asa-i?