| zippit a întrebat:

Care este povestea voastra de dragoste?

P. S [stiu ca aceasta a mai fost]dar vreau sa aud mai multe
happy

Răspuns Câştigător
| Ririru a răspuns:

Povestea mea de dragoste este si a fost putin mai complicata.
Dar chiar am chef sa o povestec pe toata.

Era prin vara anului 2009, cand eram cu un alt tip, care ma introdus intr-o gasca ( el si fostul meu coleg de generala ), auzisem de acest "Marius", dar cum nu stiam cine este, nu am zis nimic. Intr-o zi, m-am certat cu prietenul meu de atunci ( tipul era un betiv, fura, m-a inselat, pe astea nu le stiam atunci. De, eram si micuta. ), atunci l-am bagat in seama pe fostul meu coleg, numai ca, SURPRIZA nu era el la pc. Ci varul lui, adica Marius. Am inceput sa vorbim, si prima oara pot sa spun sincer, ca noi chiar ne-am luat la misto.
Dupa cateva zile, a murit bunicul lor ( Dumnezeu sa-l ierte), si el a venit aici in cartier. Ne-am cunoscut si fata-n fata. Ne intelegeam chiar foarte bine, in fiecare zi ii ceream telefonul sa ascult muzica, si cam toata lumea spunea ca imi place de el. Dar atunci chiar nu`mi placea. Dupa un timp, am facut schimb de numere de telefon, ID, etc. intr-o seara, i-am dat dala cu "suna-ma", spre mirarea mea, m-a sunat! Am vorbit atunci 30 de minute love struck. Apoi, vorbeam mereu pe messenger,si ne trimiteam mesaje.

Prietenul meu de atunci era gelos. Dar noi nu ne intelegeam bine deloc de la o vreme, fix de ziua fostului meu coleg, unde Marius a tinut destul de mult mortis sa vin, ne-am despartit. Eu si baiatul ala.

Dupa cateva zile, i-am spus lui Marius ca-mi place de el, surpriza mea a fost cand si el mi-a spus ca-i place de mine.

Au urmat zile frumoase,si zile nu prea frumoase,pentru ca fostul meu baga tot felul de minciuni ( inca mai baga laughing ), si incerca sa intoarca pe toata lumea impotriva lui Marius. Totusi, el a ramas cu mine. Apoi, ne-a surpins mama, si mi-a interzis sa fiu cu el, dar eu tot am tinut relatia ascunsa. Si in prezent o tin. Dupa aproxmativ 10 luni, am inceput inevitabil sa ne certam.Eram foarte geloasa, vroiam sa faca totul cum spun eu, iar el luase un caracter mai orgolios. Dupa un an, ne-am despartit. El a fost cu alta vreo cateva zile, eu l-am ignorat. ( am fost despartiti 3 luni ), dupa 3 luni ne-am impacat. Desi ii reprosam mereu ca s-a combinat cu aia, treptat, mai uit. Acum totul e ok, il iubesc mai mult ca niciodata.

Avem un an si 5 luni!

5 răspunsuri:
| harciog a răspuns:

Am depasit granita personalizarii dragostei.As putea incadra povestea mea de dragoste numai la "dragoste de viata".Cu sexul e altceva pentru ca nu-l mai leg de dragostea adevarata.

| WooLove a răspuns:

Stii de ce inteapa Trandafirul?

| delisa a răspuns:

Buna ! Sunt impreuna cu prietenul meu de 4 ani jumatate ! Parintii mei nu sunt deacord cu el ! In tot acest timp neam ascuns sa zicem asa ! Dar acum nu ne mai putem ascunde pentru ca din rodul dragostei noastre va iesi un ingers! Dupa 4 ani jumatate vom avea un copilas ! Am trecut impreuna prin multe pot sa zic foarte multe! Am si fugit de acasa ca sa fiu cu el ! Am facut multe nebunii impreuna ! Ne iubim foarte mult ! SI multa lume nea invidiat ! Mai ales cand vad ca a trecut atata timp si tot impreuna suntem ! La inceput au fost multe zvonuri si chestii pentru ca sa ne despartim! Dar impreuna am trecut peste si nu am bagat in seama nici vorbele lumii nici ca parintii mei nu au fost deacord! Am avut multe certuri in familie pentru el dar toate au trecut ! Adika va mai fi una cand vor afla parintii ca sunt insarcinata dar pentru el si pentru copilasul nostru sunt in stare sa fac orice ! Te pup !

| deadea23 a răspuns:

Am o relatie la distanta de aprox. 2 ani. (nu am intretinut relatii sexuale)

| deadea23 a răspuns:

@WooLove de ce?