| ofataanonim a întrebat:

Buna TPU vreau si eu povesti de dragoste...sau povestea voastra cea mai reusita funda; x!

Răspuns Câştigător
| AleXaandraa a răspuns:

Povestea noastra!

Toti kautam fericirea, putini gasim iubirea, dar ceea ce kautam cu adevarat este dragostea pura si absoluta. Invata s`o pastrezi in tine nekonditionat si vei gasi fericirea, dar vei invata si sa iubesti! cred
ca toti avem dreptul la fericire, problema este cum reusim sa o gasim.
Nici nu stiu cum voi incepe povestea mea de dragoste ( pentru ca asta traiesc alaturi de tine.O Poveste De Dragoste). povestea care nu s`a sfarsit si care continua si astazi. si va continua pentru totdeauna. pana cand moartea ne va desparti.( sper din suflet )
Stiu ca suna a text de adolescenta indragostita care este prinsa in marea "valtoare a vietii". dar nu e asa!( sau poate chiar asa este.ptr ca sunt indragostita.indragostita de tine). Poate ca este adevarat ce se scrie in carti. si cred. cand aud ca exista sufletul pereche. ca exista oameni care sunt nascuti unul pentru celalalt, nu trebuie decat sa-l cauti, sa-i dai sansa sa-ti intalneasca privirea, caci fericirea adevarata e
totdeauna o clipa, iar aceasta clipa poate fi exact acea privire! Eu te-am gasit pe tine...si sunt atat de fericita. TRIST.sunt oameni pe acest pamant care intr-o viata nu reusesc sa intampine aceasta clipa. sau nu ii acorda atentia necesara!
Dragostea e "hoata". te fura. te inseala. dar tot ea este aceea care reuseste sa te faca sa urci pe cele mai inalte culmi sufletesti. este singura ce te poate salva din lumea asta cruda si plina de negura.

Cam asa incepe povestea mea:

Era vara. vesnicul anotimp al iubirii. eram trista.dezamagita si lipsita de orice urma de incredere. o lunga depresie, multe lacrimi. neincredere in fortele proprii. si multa durere.cam astea
au fost sentimentele ce le traiam. Ce imi ramasese erau doar "prietenii virtuali" cu care imi petreceam tot timpul tocmai pentru a nu fi singura.
Si iata. ca intr-o zi de 8 ~ iulie ~ 2005. ca din senin. ca o raza de soare aparuta printr`un geam spart intr-o camera intunecata a aparut el. omul care avea sa`mi redea increderea in mine. omul care avea sa ma iubeasca neconditionat. omul care a reusi sa ma faca sa zambesc! avem multe amintiri minunate.nu as vrea sa le povestesc pentru ca. nu as vrea sa intru prea mult in detalii. sunt amintiri triste, dar si fericite. care au reusit sa`mi marcheze sufletul. am luptat mult pentru a fi cu el. SUFLETUL MEU PERECHE. un "TE IUBESC". "MA COMPLETEZI". "AM NEVOIE DE TINE". "NU POT TRAI FARA TINE". "IARTA-MA DAR.TE IUBESC"."NU POT RENUNTA LA TINE." acestea sunt
putinele cuvinte care ar rezuma amintirile care ne-au unit! suntem una si aceiasi persoana. sincer am realizat ca ne simtim unul pe celalalt desi acum suntem la distanta! suntem impreuna de 1 an si 2 luni si ne iubim si mai mult! pe zi ce trece. dragostea noastra creste, se maturizeaza. sunt fericita. sunt implinita! sunt o norocoasa! toata suferinta s`a transformat intr-o mare de fericire.nu regret nici o clipa!
ESTI VIATA MEA!
, Poate ca nu e ceva interesant pentru altii. si totusi am tinut sa scriu.sa impartasesc tuturor faptul ca sunt un om Implinit Sufleteste si sper peste ceva timp. si profesional! Iubiti. fara iubire sunteti morti! GILBERT.tu esti sursa mea de energie. izvorul din care pornesc si marea in care ma revars.esti
zeul existentei mele.sincer TE ADOR.NU POT TRAI FARA TINE.
Au trecut 1 an si 2 luni de cand sufletul meu pereche este langa mine.am fost si suntem departe unul de celalalt, dar dragostea dintre noi s`a maturizat atat de mult incat simt pe zi ce trece ca-mi cresc aripi. Ma simt un inger fericit care si-a gasit in sfarsit RAIUL.
Mi`e atat de dor.dar rezist.rezist pentru EL.pentru a`i putea da putere si curaj sa mearga mai departe si sa nu se inece in Marea asta obscura.plina de obstacole.
Simt ca ce avem azi.vom avea si maine.Nu e ceva trecator. Il vreau pentru totdeauna, caci e singurul care ma intelege si ma sprijina indiferent de ceas...de anotimp.de vreme.de stare.Il simt prezent cu toate ca e departe. Il vad zambind, cu toate ca asta e doar in vis, il iubesc si asta e o realitate!
, Poate ca e singurul lucru de care sunt 100% sigura si nu mi`e rusine sa recunosc.
"Lupt pentru ca lupti.luptam impreuna pentru un ideal ce il simt aproape implinit!" Esti tot ce am nevoie.Soarele ce`mi lumineaza dimineata.si sufletul.

5 răspunsuri:
| Mayyyyyy a răspuns:

Am eu una e super frumoasa(de dragoste):
Aceasta este o poveste de dragoste.despre [o fata].si [un baiat]. Care erau cei mai buni prieteni.
Intr-o zi, ei vorbeau pe internet.
[fata] : Pot sa te intreb ceva?
[baiatul]: Da.
[fata]: Ma placi?
[baiatul]big grina.esti prietena mea cea mai buna.
[fata]: Ma iubesti?
[baiatul]:... nu stiu
[fata]: Bine.Trebuie sa plec. Vorbim mai incolo.
Inainte ca el sa mai poata spune ceva,fata a iesit.

A doua zi la scoala baiatul era la locul lor de intalnire...Dar ea... nu a aparut.
El a intrebat de ea, dar nimeni nu a stiut sa-i raspunda.
Dupa scoala,s-a dus la ea acasa...
A batut la usa.Ea a deschis.
[el]: De ce nu ai venit la scoala?
[ea]: Sunt bolnava.
[el]: Ce s-a intamplat? Tu intotdeauna imi spui cand lipsesti...
[ea]: De ce ti-as spune cand lipsesc,daca tu nu poti sa-mi spui daca ma iubesti?
Fata a trantit usa...

A doua zi a venit la scoala...
El a vazut-o si cand a vrut sa se duca sa-i spuna ce simte.A vazut-o cu altul...
In final a venit la ea.
[el]: Credeam ca ma iubesti.
[ea]: Ce rost are sa iubesti pe cineva care nu te iubeste?
[el]: Ai dreptate,nu te iubesc.

Baiatul pleca si fata nu il vazu o saptamana.
Ea s-a dus la el acasa si a batut la usa...
O femeie deschise usa...
El... este acasa?
Nu mai locuieste aici.
Fata fugi acasa si intra pe internet.
Ii lasa un mesaj.
"De ce nu mi-ai spus ca pleci? Eram cei mai buni prieteni,ne spuneam totul..."

A doua zi se intalneste cu prietenii ei...
-Ai auzit ce s-a intamplat?
[ea] : Ce?
El...
A plecat cu familia in vacanta si avionul s-a prabusit...
A murit! sad
Fata a cazut la pamant si a inceput sa planga...
Cand a ajuns acasa...
primise un mesaj.
Era de la el. happy
"Intotdeauna te-am iubit, te iubesc si te voi iubi mereu.
Esti inima mea, si dragostea ta imi curge prin vene...
Insemni totul pentru mine si nu o sa las pe nimeni niciodata sa te raneasca.
te iubesc

Ea i-a raspuns...

Si eu te iubesc!

O persoana pe care o iubesti cu adevarat vine o data in viata.
Asa ca spune-i din inainte ce simti pentru el/ea! [ happy ] [winking ]

P.s : M-a facut sa plang! sad

| madalinaioana2008 a răspuns:

Vrei sa citesti? incearca Pride& Prejudice de Jane Austen sau Jane Eyre de Charlotte Bronte saualte carti mai siropoase.de autoarea Sandra Brown:p

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://povestesaunu.blogspot.ro