| anonimatabag a întrebat:

Care este secretul unei relatii lungi (care sa duca la casatorie) bazata pe iubire.cum o faci sa mearga bine cum iti faci iubitul/iubita sa te iubeasca si m-ai mult si sa nu poata renunta la tine.

Răspuns Câştigător
| ofataoarecare a răspuns:

Intelegere,sinceritate si fidelitate RECIPROCAwinking
Eu sunt de 2ani jumate cu prietenul meu si nu ne gandim nici o clipa sa ne despartim.de la 14ani sunt cu el.
Deci parerea mea este ca asta conteaza mult!
Si ca sa te iubeasca mai mult...nu trebuie sa faci ceva anume, totul vine de la sine.te va iubi din ce in ce mai mult asa cum esti.
Bafta!

6 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna,in primul rand sa existe un sentiment de iubire reciproc,sa exista respect,comunicare si daruire. DAca astepti iubire si tandrete din partea partenerului sa oferi si tu,nu doar sa astepti sa primesti.
Arata-i persoanei de langa tine cat de important e in viata ta si ofera-i atentie,sa fie prioritatea ta,daca stii sa respecti,vei primi respect,daca stii cum sa ii vorbesti,va ve-ti intelege,nu poti obliga o persoana sa te iubeasca sau sa fie cu tine, daca persoana de langa tine are aceleasi sentimente adevarate, atunci sunteti pe calea cea buna.
Eu am o relatie de 3 ani si a fost primul si ultimul din viata mea.Nu pot sa spun ca nu au existat certuri,momente mai tensionate,si totusi nu putem sta unul fara altul si nu poate renunta la mine asa cum nici eu nu pot renunta la el, cert e ca am stiut sa pastram respect unul fata de altul, sa ne spunem ce avem pe suflet si sa fim cinstiti.

| ignore a răspuns:

Comunicarea e cea mai importanta.nu sti ce parare are nu sti ce vrea nu sti ce simte daca nu vbhappy.

| elasexygagica a răspuns:

Secretul unei relatii lungi este sexu love struck

| Merry24 a răspuns:

Comunicarea si iubirea

| Gaabi32 a răspuns:

Eu zic ca secretul e ''intelegerea si respectul''. Acum depinde de voi cum sunteti si cum va iubiti.

| misslydia a răspuns:

Maturitate, comunicare, increderea si abstinenta de la relatii sexuale premaritale!